Wpis z mikrobloga

Gniję z wykopów xD teraz nagle się część z nich obudziła, że "ukry zabioro im pracę". Ciekawe ilu z nich ogarnia, że oni już dawno pracują w Polsce i było ich tutaj okolo miliona legalnie czyli pewnie w szarej strefie jest drugie tyle. Sam robię w budowlance czyli w branży w której jest ich zatrzęsienie i jakoś na brak zleceń nie narzekam. Ogarnijcie się ludzie.
#wojna #ukraina #takaprawda #bekazwykopkow
  • 79
  • Odpowiedz
@merciless85: czyli jakaś połowa Polaków w tym kraju będzie się obawiać o swój byt. Wyjdźcie #!$%@? z tej swojej bańki. Dodaj do tego skokowy wzrost cen, i masz ubozenie społeczeństwa na niespotykaną od lat skalę. Oczywistym jest że części ludzi którzy potrafią dodawać i odejmować, plus prognozować jak to wpłynie na rynek pracy w Polsce jest to nie na rękę. Śmiało wyzywaj od onuc, za pół roku będzie taki kwik że
  • Odpowiedz
@merciless85: @Thermao: podam Ci przykład Orange zatrudnia pracowników przez firmy zewnętrzne (Orange, to duży pracodwaca) a ludzie zarabiają bez premii na czysto 2200-2300 zł a premie i tak mało kto wyrabia przez ogromne cele. @picasssss1: o tym samym staram się mówić. Na to sami Ukraincy dużego wpływu nie mają ale dodajmy covid,polski wał, ich i się zrobi bańka ogromna.
  • Odpowiedz
@profildogier: ja to wiem przecież, wojna nie zlikwidowała inflacji, ona ja podbije do ogromnego pułapu. Ludzie tutaj jakby potracili głowę dla pomocy, co nie jest zle bo pomagać trzeba, ale też trzeba robić to z umiarem. Nie na zasadzie wywal wszystkie oszczędności i żyj w nędzy nie myśląc co dalej.
  • Odpowiedz
@merciless85: Dokładnie tak. Są tak samo żałośni jak wykopki, które myślą, ze w końcu znajda dziewczynę z Ukrainy xd Ukrainki w Polsce tez są od dawna. Po prostu wykopki nie są ich obiektem zainteresowań xd
  • Odpowiedz
W sensie, że ci ukraińcy, którzy teraz przekraczaja granice, opuszczajac swoj kraj w wyniku wojny, już od dawna jakims cudem pracuja w Polsce? xDD Ty to masz łeb


@kiedysbedetuplatynka: W sensie że ci Ukraińcy którzy pracowali w Polsce pojechali w większości na Ukrainę walczyć a przyjeżdżają głównie niezdolni do walki.
  • Odpowiedz
  • 0
W sensie że ci Ukraińcy którzy pracowali w Polsce pojechali w większości na Ukrainę walczyć a przyjeżdżają głównie niezdolni do walki.


@mpetrumnigrum Piszesz bzdury. Większoś nie wyjechała walczyć xd
  • Odpowiedz
@merciless85: 1 jezeli ktoś uważa ze Ukrainiec zabierze im robotę to chyba nie bardzo ogarnia ekonomie albo 2 jezeli faktycznie jakiś Ukrainiec bez znajomosci języka zabierze ci robotę tzn ze coś musi być mocno z tobą nie tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@merciless85: Ale to jest oczywiste, że ci debile z tego portalu maja się czego obawiać. Bez wykształcenia, umiejętności i perspektyw, to nie dziwie się, że byle Ukrainiec bez języka stanowi dla nich konkurencje. Trzeba było się uczyć, a nie napinać w internecie i pic tanie wino. Nikt z normalnych ludzi nie ma takich obaw. Wręcz przeciwnie, cześć osób z którymi rozmawiałem widzi w tym szanse na zatrudnienie nowego pracownika na miejsce
  • Odpowiedz
  • 0
A masz jakieś statystyki mówiące ile aktualnie Ukraińców pracuje w Polsce a ile wyjechało? Czy tylko jest to twoja prywatna opinia?


@mpetrumnigrum 1. Na Tobie pierwszym spoczywa ciężar dowodu. Ty pierwszy twierdziłeś.
2. Skoro Ukraińców jest w Polsce coraz więcej, a przyjechało pod milion, to te miliony co były dotąd w większości nie wyjechały. Bo gdyby tak było, to liczba Ukraińców w Polsce ogółem by malała a nie rosła.
3. Na 2
  • Odpowiedz
@merciless85: W szarej strefie na pewno było dużo, nasza sprzątaczka która do nas przychodziła na pewno faktur nie wystawiała. Jakoś nikt wtedy nie narzekał ze oni komuś prace zaberaja bo się wzajemnie uzupelnialismy i wątpię żeby to się zmieniło.
  • Odpowiedz