Wpis z mikrobloga

Gniję z wykopów xD teraz nagle się część z nich obudziła, że "ukry zabioro im pracę". Ciekawe ilu z nich ogarnia, że oni już dawno pracują w Polsce i było ich tutaj okolo miliona legalnie czyli pewnie w szarej strefie jest drugie tyle. Sam robię w budowlance czyli w branży w której jest ich zatrzęsienie i jakoś na brak zleceń nie narzekam. Ogarnijcie się ludzie.
#wojna #ukraina #takaprawda #bekazwykopkow
  • 79
  • Odpowiedz
@lazaruss: Chciałeś napisać pół roku?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@profildogier: Ilu z tych uchodźców to dzieci? Pewnie sporo a ci raczej nie pracują.
@fishery: Ale zawsze można porzucić januszeks, wyjechać z kraju i pracować w zagranicznym januszeksie za euro. Jeśli dla kogoś barierą nie do pokonania jest porzucenie "swojej strefy komfortu za minimalną" to xDD
  • Odpowiedz
@fishery: To już ich problem.
@profildogier: Nie wszyscy zostaną to raz, dwa jest wojna więc naszym psim obowiązkiem jest im pomóc, trzy Niemcy chętnie bardziej zaradnych przygarną. Największym problemem może być sytuacja gospodarcza i ceny energii w Europie.
  • Odpowiedz
@merciless85: oczywiście że się odbije na rynku pracy, co innego przyjąć 2 miliony Ukraińców w 7 lat, a co innego już prawie 500 koła w miesiąc.

Pewnie najbardziej odbije się na tych co wykonują niewykwalifikowane pracę, ale pewnie na jakichś programistach też, co prawa w mniejszym stopniu.
  • Odpowiedz
@merciless85: Problem również Twój, Ty również korzystasz z tych ludzi na taśmie. Ale pomoc ma pewne granice a nie totalne rozdawnictwo. W Krakowie mieszkania, pieniądze z zasiłków. Przecież PL nie dostała pieniędzy z UE za COVID bo nie ugieła się. Ehh
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@profildogier: Tak. Teraz dzięki Ukraińcom będę miał pewność że ją dostanę. Akurat pracuję w branży która zajmuje się logistyką i wszędzie są niedobory pracowników fizycznych.
Ja też mam problem z ogarnięciem sensownego teamu kierowców gdyż Polacy w większości przypadków nie nadają się do pracy.
  • Odpowiedz
@fishery:

Ja też mam problem z ogarnięciem sensownego teamu kierowców gdyż Polacy w większości przypadków nie nadają się do pracy.

W punkt. Sam przewalilem masę ludzi i tak naprawdę to jakieś ambicje ma może 1 na 10 wśród młodych.
  • Odpowiedz