Wpis z mikrobloga

@DorodnyTucznik: jak masz deski to robisz szczelinę wentylacyjną albo przez babicie dodatkowej warstwy membrany albo przez zasznurkowanie , niby można dawać cieńszą wełnę ale z doświadczenia wiem że tak różnie się rozprężają że nie ma pewności czy zachowasz tą pustkę
  • Odpowiedz
Ostatnio robiłem poddasze gdzie wata leżała na deskach i wszystko suche jak pieprz.


@10101110001100101010101010: wata leżąca na deskach ma jak odparować ewentualną wilgoć a jak jest przykryta deskami to już trudniej a najgorzej jak płytami osb zakryjesz albo papa na deskach bez zostawienia tej pustki wentylacyjnej
  • Odpowiedz
@darek-jg: Rób jak chcesz, ale jeśli masz szczelinę w okapie, to będzie wpadać wilgotne powietrze i skraplać się na wełnie. Jeśli masz tylko wywietrznik w kalenicy to wszystko uleci do góry i odleci przez wywietrznik.
  • Odpowiedz
jeśli masz szczelinę w okapie, to będzie wpadać wilgotne powietrze i skraplać się na wełnie.


@S_____: brednie mireczku, woda się skrapla jak powietrze ulega ochłodzeniu a po kontakcie z wełną będzie trochę cieplejsze z racji ogrzewania budynku lub nie zmieni temperatury jeśli budynek nie będzie ogrzewany
  • Odpowiedz
Ostatnio robiłem poddasze gdzie wata leżała na deskach i wszystko suche jak pieprz.


@10101110001100101010101010: Bo było zrobione zgodnie ze sztuką. Jak wilgoć nie ma gdzie wejść, to nie ma potrzeby wyjścia. Jednakże, nie wiesz co działo się przez kilka pierwszych miesięcy użytkowania domu, czy deski nie nasiąkły a później wyschły. Bezpieczniej jest dać szczelinę, bo wtedy wilgoć sprawnie przemieszcza się do ujścia.
  • Odpowiedz
@darek-jg: Opowiem Ci taka historię: Pewien inwestor zażyczył sobie, by dać kratki wentylacyjne w styropianie który miał ocieplać budynek, kratki miały być na dole i w szczycie budynku, by powietrze swobodnie przepływało pomiędzy styropianem i pustakiem, oczywiście wszystko zrobione na placki. Cel miał być taki, że wentylacja miała uchronić dom przed wilgocią, bo zamknięty styropianem nie będzie oddychał.
  • Odpowiedz