Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z chondromalacją rzepki? Miałem robioną artroskopię, przez kilka ładnych lat kolano śmigało. Tydzień temu byłem na boisku i rano obudziłem się z kłującym bólem po wewnętrznej stronie kolana, "pod" rzepką. I tak się zastanawiam, czy iść w stronę kwasu hialuronowego, kolejnej operacji czy robić rezonans, bo to może nie być to? Macie jakieś praktyczne wskazówki, ćwiczenia do radzenia sobie z tymi kolanami? A może jakieś suplementy?

#kolano #zdrowie #chondromalacja #kiciochpyta #kontuzja
  • 11
@kefas_safek: Odebrałem wynik rezonansu. Potwierdziła się diagnoza mojego ortopedy. Osteochondroza kłykcia tj. uszkodzenie chrząstki stawowej. Do tego pływający, oderwany fragment tej chrząstki w kolanie. Jestem w trakcie załatwiania operacji rekonstrukcji chrząstki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mddzms99: po operacji miałem 4 lata spokoju. Temat znowu wrócił.
Chondromalacja iii/IV stopień. Teraz proponują mi zastrzyki z ost Plus 3szt po 250zl lub odwirowanie osocza bogatoplytkowe z krwi i zastrzyki tym czymś :p 1800zl za strzał.
Jak nie pomoże to znowu operacja
@n4nowaty: U mnie ten sam stopień chondro, operacja była w 2017 r. i od tamtego czasu był właściwie spokój. Teraz pojawił się ten problem z chrząstką. 01 lipca br. mam już wizytę u docelowego lekarza, który będzie ewentualnie robił operację i zobaczymy co z tego wyjdzie. I w co idziesz? Te odwirowane osocza brzmią ciekawie. Czy przez te 4 lata byłeś aktywny fizycznie, jakiś sport itp?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bruno_: jestem właśnie w trakcie serii zastrzyków, mi lekarz polecił OST PLUS - ok 270zł za dawkę, robię 3 w odstępach jednotygodniowych. A czy dobre to nie powiem bo to będę mógł stwierdzić pewnie za parę miesięcy