Wpis z mikrobloga

Hej, w najbliższy weekend wybieram się do Londynu i mam kilka praktycznych pytań (związanych z Londynem i nie tylko). Wrzucę to w jeden post, żeby nie zrobić spamu :-)

1. Jeśli chodzi o bagaż podręczny w samolocie - czy mogę bez problemu "przetransportować" ze sobą niezbędną mi dawkę leków psychotropowych?
2. Jeśli chodzi o rządowe rzeczy, to wystarczy, że wypełnię formularz lokalizacyjny? Czy są jeszcze jakieś inne rzeczy? (słyszałem jeszcze o jakimś programie odyseusz czy jakoś tak).
3. Jeśli chodzi o certyfikat szczepienia, to wystarczy ten, który pobiorę sobie z profilu zaufanego z QR Codem czy musze mieć jakieś aplikacje typu "Green pass"?
4. Czy z tego London Pass rzeczywiście warto korzystać? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym związane?
5. Jeśli chodzi o transfer z lotniska Stansted do centrum, to czy warto wykupować sobie już bilet na takich stronach typu www.busbud.com czy bezproblemowo spontanicznie wykupi się coś na miejscu? Chodzi mi głównie o różnice w cenach.
6. Czy poleca ktoś jakieś nieoczywiste super miejsca do zwiedzania?
7. Poleca ktoś jakieś must-have jeśli chodzi o jedzenie?

Zdaje sobie sprawę, że tych pytań mam dużo także jeśli ktoś poświęci swój czas i fajnie odpowie jestem w stanie odwdzięczyć się jakimś blikiem na czteropaka czy coś takiego. Bardzo dziękuje!

#londyn #zwiedzajzwykopem #wycieczka #covid19 #wielkabrytania #lotnictwo #loty #zwiedzanie #london #anglia #podroze #podrozujzwykopem
  • 5
@sluchawki_bez:
odpowiem tylko na te na ktore potrafie :D

2. Formularz Lokalizacyjny tylko; ODYSEUSZ to PL serwis w ktorym rejestrujesz podroze (zeby poslki rzad wiedzial kogo szukac w razie jakiegos ataku; mozesz zrobic jak masz czas)
no i pamietaj, ze mozesz przyjechac tylko z paszportem; juz nie wpuszczaja na dowod
Podono pytaja ludzi na granicy czemu przyjezdzasz - mow prawde, ze wakacyjnie i wyjezdzasz za kilka dni (ludzie mowia, ze pomoc
@sluchawki_bez: jeszcze jedno - do podrozy pociagiem/busami w Londynie uzywaj karty bankomatowej (placisz zblizeniowo) - wyjdzie tak samo albo mniej niz za bilet dobowy. Jesli bedziesz nocowal poza Londynem to wtedy bedziesz kupowal bilety

a jesli jedziesz ze stansted - mozeliwe, ze mozesz korzystac z 2for1 na atrakcje w Londynie ale obczaj, bo ja tego nie uzyuwalem juz od 3 lat; chyba wymagaja kupienia biletu ze stansted lacznie dziennym biletem (tzw
@sluchawki_bez: to trafiles z terminem! Akurat dzieci maja half term w szkolach (taki tygodniowy odpoczynek od szkoly) i moga byc straszne kolejki do roznego rodzaju muzeow i atrakcji.
Wejdz na tag #londyn i poszukaj calkiem niedawno ktos opisywal jakas restauracje czy ogrod na dachu z ktorego widac caly Londyn tylko trzeba zarezerwowac sobie jakis slot czy cos takiego.
@Pojedynczy: @fanatyk-teoretyk: Panowie, mam pytanko, zakupilem 3 x 3 bilety (adult plus one free) z promocji Keloogs, jako, że w Dealzach w Polsce mozna bylo znalezc kupony na wejsciowki, kod do wszystkiego jest taki sam, brakuje mi w sumie 3 kuponow z płatków - czy oni na wejsciu je skrupulatnie sprawdzaja czy raczej wyjebongo? :)