Wpis z mikrobloga

Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za rok albo pół i tak umrze. Kwota mimo to prawie uzbierana. Wpłaciło ponad 3000 osób.

Po prawej młody chłopak, który miał całe życie przed sobą. Podobna kwota, uzbierana tylko mała część. Wpłaciło 2700 osób mniej niż na psa. Tego człowieka już z nami nie ma.

#psiarze #bekazpodludzi #dogpill #takaprawda #pomagajzwykopem
WielkiNos - Współczesny świat. Po lewej stary 14 letni pies z rakiem, który pewnie za...

źródło: temp_file5281614846557045684

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@WielkiNos: a to wszystko dzięki ludziom którzy lubią wywoływać "polsko-polskie" wojenki swoimi manipulacjami, to szczucie jednych na drugich... Ale po co ci to tłumacze skoro sama w tym uczestniczysz.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Taka współczesna „logika” współczesnych ludzi. Przypieprzą się o to że nie ma miseczki w sklepie dla psa a ludzi tam pracujących mają za powietrze.
Nowoczesna lewicowa empatyczność.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: tyle, że te wszystkie zbiórki na jakieś operacje w Emiratach, USA, Szwajcarii itd to niestety szwindel i żerowanie na desperacji
Co jak co ale akurat onkologia w Polsce stoi na wysokim poziomie i jeśli kogoś nie udało się uratować za pomocą NFZ to i na 99% żadną magiczna operacja nie pomoże
  • Odpowiedz
@WielkiNos przyznam się bez bicia, że kiedyś też jak wpłacać na coś czy pomagać to dla zwierząt. Ale jak sie pochorowalam ostro i zaliczylam tzw health scare, to przeszło mi to calkowicie xD. Ludzie na 1 miejscu, potem zwierzęta, jezeli chodzi o pomoc.
  • Odpowiedz
@goparys: nie, po prostu mi nikt nie współczuł jak walczyłem z rakiem, nikt nie kiwnał palcem żeby pomóc, nikt nie wspierał, nikt się nawet nie interesował, jedyna istota co była przy mnie cały czas to mój pies, dostałem od psa więcej uczuć niż od jakiegokolwiek człowieka, więc wybór jest prosty.
  • Odpowiedz
@WielkiNos dajcie wreszcie odejść temu chłopakowi w spokoju. Przykro mi się robi jak patrzę na te zdjęcie, doskonale pamiętam tę zrzutkę, sam trochu wpłaciłem
  • Odpowiedz
pomijając to, że tam jest mniej wpłacone, ale serio czy robienie zrzutek jest już tak znormalizowane w takich przypadkach, że nikt nie myśli już nawet o tym, żeby jakoś reformować służbę zdrowia żeby Ci ludzie nie zostali pozostawieni na pastwę losu
  • Odpowiedz
@mishka49: o tym właśnie napisałem wyżej, nie musiałem mimo walki z rakiem, nierównej i kosztownej, nie było nikogo kto by mógł w stanie mi pomóc, ludzie, "bliskie" osoby itd ignorowały fakt że jestem chory.
  • Odpowiedz