Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do grona testerskiego i może nie tylko. Muszę pilnie zmienić prace czyli w przeciągu miesiąca. W dużym skrócie szkoda mojego czasu bo zamiast pisać testy automatyczne to 90% czasu testuje manualnie, a miało być odwrotnie. Niestety dysponuje doświadczeniem w technologiach narzędzi/bibliotek do automatyzacji które nie są zbyt popularne i w sumie to jest największy problem. Mam wykształcenie informatyczne czyli ten background rożny i szeroki jest.

Chciałbym automatyzować w najpopularniejszych technologiach czyli java+selenium+rest assured+junit lub python+pytest+selenium lub ewentualnie js+ cypress.
Spore doświadczenie mialem z selenium(2 lata exp ponad) ale w narzędziu bez użycia języka wysokopoziomowego, epizod 2 miesięczny z Pythonem był.
W js mialem doświadczenie ale w pewnym narzędziu do automatyzacji(2 lata kolejne exp). Mam podstawy z tych narzędzi które wcześniej wymieniłem bo uczyłem się w wolnym czasie. Automatyzowalem w pracy testy do weba, api. Mobilnych niestety nie. Mam 5 letni exp głównie w automatyzacji i testach manualnych tylko tak jak mówię - niszowe toole.

Teraz pytanie jest możliwe żeby zatrudnić się w innej firmie ale jako osoba do np automatyzacji w Javie lub Pythonie z takim backgroundem ale jako junior czy jako regular?
Kwota jaka mnie interesuje to 12 000 - 14 000 netto na fakturze b2b. Nie będzie to wygłup? Pytam bo chciałbym mieć przestrzeń do nauki w pracy i żeby nie mieć nadmiernego stresa. Tak jak mówię tez nie chce wygłupiać się na rozmowach kwalifikacyjnych a rekruterzy czarują, a później się okazuje ze pracodawca chce jakaś osobę która ma expa już w tej Javie rok. Dlatego nie wiem czy aplikować na regulara czy na juniora.
Jest to rozsądne by iść na regulara w automatach w Javie mimo ze mialem doświadczenie kilkuletnie z selenium ale w innym narzędziu?

Akurat mam taki okres w życiu ze potrzebuje dość spoko przestrzeni przyjaznej w pracy na douczenie więc nie wiem jak do tego podejść.

#testowanieoprogramowania #pytaniedoeksperta #programowanie #pracait #praca #pracbaza #informatyka #kiciochpyta #it #selenium

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6202e2a03be9540a5d0271f7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 8
Opie z takim skillem to nawet na seniora gdzieniegdzie mógłbyś. Jak ogarniasz rest api i podstawy dockera/k8s to jesteś wygrany. Poza tym imho cypressa warto cisnąć, jest o wiele szybszy od selenium
No i kwota imho uczciwa jak się dopasujesz do projektu, jak chcesz mogę Ci pomóc ogarnąć Cv i nakierować (prowadzę często rekrutację na automatyków, senior tester automatyczny here)
OP: No dzięki ale muszę pilnie prace zmienić w przeciągu 3-4 tygodni a nie wiem czy wymasteruje tak cypressa skoro tez nie bardzo potrafię się zdecydować czy jednak ten python czy java. Background mam tak jak mówię i wiem ze nie muszę mieć skilla jak programista w programowaniu ale chce szczególnie mieć przyjazna przestrzeń do nauki bo w obecnej pracy mam nadgorliwego przełożonego który stworzył toksyczna atmosferę i trochę się podłamałem
OP: Tzn bardziej potrzebuje by ktoś podpowiedział jak sobie strategie zbudować i jaka firmę wybrać bo pewnie dostanę kilka propozycji tylko patrząc po moim doświadczeniu to jednak finalnie nie jestem zadowolony bo pracowałem w niszowych technologiach co skutkuje zawężenie możliwości na rynku pracy. Chyba CV mam całkiem nieźle zrobione ale chętnie skonsultuje bo mam więcej niż 1 stronę no i sukcesy zawodowe tez jakieś mam tylko obecna praca to złe mi
OP: Tzn bardziej potrzebuje by ktoś podpowiedział jak sobie strategie zbudować i jaka firmę wybrać bo pewnie dostanę kilka propozycji tylko patrząc po moim doświadczeniu to jednak finalnie nie jestem zadowolony bo pracowałem w niszowych technologiach co skutkuje zawężenie możliwości na rynku pracy. Chyba CV mam całkiem nieźle zrobione ale chętnie skonsultuje bo mam więcej niż 1 stronę no i sukcesy zawodowe tez jakieś mam tylko obecna praca to złe mi
@AnonimoweMirkoWyznania: jest dużo firm, które nie wymagają konkretnego stacku technologicznego w testach, a każda szanująca się firma da ci czas na douczenie się. Do póki nie idziesz szukasz zatrudnienia jako np. freelancer, gdzie wpadasz, robisz projekt i lecisz dalej, to spokojnie możesz się rekrutować. W dobrego pracownika trzeba trochę zainwestować. Nie przejmował bym się brakiem znajomości danego języka. Wybieraj te ogłoszenia w których chciałbyś pracować i nie przejmuj się ewentualnymi brakami.