Wpis z mikrobloga

@washingtonbullet: @Kroledyp: Awarie nie są niczym wielkim, chciałbym aby te pieniądze po prostu tam leżały jako długofalowo stabilniejsza forma trzymania gotówki niż w złotówkach.
Chodzi mi raczej o takie umowne bezpieczeństwo, że nagle mi pieniążki zablokują albo wsiąkną gdzieś xD
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was ma konto wielowalutowe w #mbank ?


@AryanWonderBoi: Jest w ogóle coś takiego?
Wielowalutową to możesz mieć kartę i jak np. weźmiesz pod uwagę Visa Świat Intensive to jest ona lepsza od Revoluta
Natomiast konto jest w jednej walucie i służy do jej trzymania, a wymiana to już niezależna kwestia, możesz to robić przez Walutomat, Cinkciarz, Revolut, cokolwiek i przesyłać na konto walutowe.

Trzymanie większych środków w Revolut
  • Odpowiedz
Awarie nie są niczym wielkim, chciałbym aby te pieniądze po prostu tam leżały jako długofalowo stabilniejsza forma trzymania gotówki niż w złotówkach.

Chodzi mi raczej o takie umowne bezpieczeństwo, że nagle mi pieniążki zablokują albo wsiąkną gdzieś xD


@AryanWonderBoi: Wg mnie najbezpieczniej jest trzymać na zwykłym rachunku bankowym bo nigdy nie masz pewności, czy taki Revolut albo Paypal nie padnie na pysk, a z bankami chronią Cię fundusze gwarancyjne.
  • Odpowiedz
@Morduchna: do placówki mbanku? Za wpłatę według strony mbanku to już 5,9% prowizji, czyli na np. 10k pln to już 590zł jakby nie patrzeć...


Ale to jak robisz sam elektronicznie przez internet na koncie, mi raz zezarlo i wiecej tak nie robie tylko chodzę do najblizszej placówki mBank z kasą, później do kantoru i wracam wpłacić na drugą walutę.
  • Odpowiedz
  • 0
@AryanWonderBoi: rozważ kantor Alior Banku. Masz tam zwykle konta walutowe, robisz tylko przelew na konto PLN i klikasz wymień, w drugą stronę tak samo. Gdy ostatnio korzystałem to wpłaty i wypłaty w placówkach były darmowe. No i podlega to pod BFG w razie czego w przeciwieństwie do Revoluta.
  • Odpowiedz