Wpis z mikrobloga

Mam taką działkę, którą chcę ogrodzić siatką.
Przy działce po lewej stronie, według map jest droga gminna. W rzeczywistości jest tam wysypany żwir i ludzie jeździli w taki sposób, że częściowo wchodzi ona na działkę.
Czy gmina powinna w takim wypadku uregulować przebieg tej drogi, czy muszę (i mogę?)to zrobić na swój koszt?
#nieruchomosci #dzialka #inwestycje #budujzwykopem #budownictwo #prawo #prawobudowlane
sovas - Mam taką działkę, którą chcę ogrodzić siatką.
Przy działce po lewej stronie, ...

źródło: comment_1643535926hAWesRYrm3IugC5bXTPRqG.jpg

Pobierz
  • 80
@sovas: Sprawdź w MPZP czy ogrodzenie od strony drogi gminnej musisz w UG uzgodnić przed wybudowaniem. Bo z tego co czytam to od 2015 ogrodzenie do 2,2m nie musisz już nigdzie zgłaszać no chyba że plan mówi inaczej

"W planie miejscowym trzeba też sprawdzić, gdzie przebiegają linie rozgraniczające drogę. Jest to istotne, ponieważ ogrodzenie nie może takiej linii przekraczać, nawet jeśli przekracza je granica działki. Będzie to szczególnie ważne, jeżeli planowane
@Lucider5: https://www.wykop.pl/wpis/63379417/#comment-224661997 tylko to zdjęcie było jak komentowałem. Działka po prawej stronie na nim jest. Na drugim zdjęciu widać wyraźnie że prawie cała droga przy skrzyżowaniu jest na jego terenie. W takim razie rzeczywiście trzeba się z kimś porozumieć zanim postawi ogrodzenie i zablokuje drogę. Obawiam się jednak że w takiej sytuacji gmina zechce dokonać zaboru tej części działki i skończy się w sądzie.
@Bonifacy13: @wwwooo:
MZPZ. Z opisu:

8) wymagania w zakresie ogrodzeń:

a) zakaz realizacji nowych ogrodzeń w terenach dróg publicznych i wewnętrznych wyznaczonych liniami

rozgraniczającymi oraz ciągów pieszych; dopuszcza się możliwość realizacji ogrodzeń bezpośrednio w liniach

rozgraniczających terenów dróg,

b) przy wznoszeniu ogrodzeń od strony dróg publicznych i przestrzeni publicznych obowiązuje stosowanie

ogrodzeń ażurowych nie wyższych niż 2,0 m;
sovas - @Bonifacy13: @wwwooo: 
MZPZ. Z opisu:

 8) wymagania w zakresie ogrodzeń:
 ...

źródło: comment_1643561519SWjMOdk4BRKtboAD6rt5qj.jpg

Pobierz
@Bonifacy13:
KDW to droga wewnętrzna.

2. Ustala się szerokość w liniach rozgraniczających dróg 1-59KDW o szerokości: 6 i 8 m zgodnie z rysunkiem planu.


Tu nie ma nic więcej na temat odległości.
@Bonifacy13:
KDD to droga publiczna dojazdowa.

3. Ustala się szerokości dróg (ulic) publicznych w liniach rozgraniczających zgodnie z rysunkiem planu:

4) dróg 1-14KDD – 10-12m, zgodnie z rysunkiem planu;

4) nieprzekraczalną linię zabudowy wyznacza się w odległości:

e) zgodnie z rysunkiem planu, 5 m lub 4m od linii rozgraniczających dróg 1, 2, 3, 4, 9, 12KDD;

Zmierzyłem na geoportalu szerokość działki 34 przeznaczonej na drogę KDD i w zależności od miejsca