Wpis z mikrobloga

Mam taką działkę, którą chcę ogrodzić siatką.
Przy działce po lewej stronie, według map jest droga gminna. W rzeczywistości jest tam wysypany żwir i ludzie jeździli w taki sposób, że częściowo wchodzi ona na działkę.
Czy gmina powinna w takim wypadku uregulować przebieg tej drogi, czy muszę (i mogę?)to zrobić na swój koszt?
#nieruchomosci #dzialka #inwestycje #budujzwykopem #budownictwo #prawo #prawobudowlane
sovas - Mam taką działkę, którą chcę ogrodzić siatką.
Przy działce po lewej stronie, ...

źródło: comment_1643535926hAWesRYrm3IugC5bXTPRqG.jpg

Pobierz
  • 80
@sovas Wynajmujesz geodetę, geodeta odszukuje granice (istniejące kamienie betonowe lub zakopuje nowe w miejscu starych), wzywa sąsiadów, spisuje oficjalny protokół, składa z tego dokumentację do starostwa i już możesz grodzić. Możesz grodzić, nawet po spisaniu protokołu tylko zawrzyj z geodeta umowę pisemną (z terminem i karami), żeby nie ociągał się przy składaniu dokumentacji do starostwa. Gmina jako sąsiad zostanie wezwana, ale może nie przyjść - ciebie to nie obchodzi - grodzisz i
@TyWidziszINieGrzmisz: Nie wiesz może co w sytuacji gdy w poprzek działek jest droga polna na mapie, ale od lat nie była używana, więc ktoś sobie ogrodził swoją działkę i coś na niej wybudował? W sensie chodzi mi o to, czy geoportal można traktować jako rzetelne źródło, gdy chodzi o takie rzeczy.
@sovas Na moje oko droga jest uregulowana i stanowi ją działka 34. Problem w tym, że w terenie ma nieco inny przebieg - pewnie ludzie tak zajeździł na przestrzeni lat, a gmina utwardziła drogę kamieniem. Zamiast iść w koszty zacznij od rozmowy w gminie. Powiedz jakie masz plany inwestycyjne. Ewentualne naciąganie się z ludźmi i geodetami (biegłymi) nikomu nie jest na rękę. Oczywiście przy braku dobrej woli zawsze możesz wyciągnąć działa. Jeszcze
@RobbinnPll92: No to by było najprostsze rozwiązanie, ale ta droga jest już konkretnie ubita i nie da się „przesypać”. Musiałbym żwir kupić i nadsypać, żeby ludzie mieli przejazd. Zresztą to droga gminna, nie wiem czy można tak sobie na niej ingerować. Gmina to powinna naprostować według mnie.