Wpis z mikrobloga

Codziennie czuje się zmęczony . Brainfog, senność, ciężko się myśli, zero motywacji, ogólne zniechęcenie, zero ambicji. Mega mi to przeszkadza na studiach bo z jednej strony chciałbym je skończyć a z drugiej stałem się obojętny. Wiem ze mam się uczyć a tego nie robię a jak już się zmuszę to i tak nie mogę się skoncentrować, ziewam. Co robic jak jestem ciagle zmęczony obojętny? Do tego czuje się samotny, gdy wiem ze nie jestem bo mam wsparcie przyjaciół, potrafię przeleżeć cały dzień w łóżku, stres mnie zjada od środka, biorę sie za naukę gdy mam noz na gardle a wtedy stres uniemożliwia mi efektywna nauka a gdy mam czas na spokojna naukę odkładam ją na później. Czy powiniem wybrać się do psychologa, psychiatry? Czego to mogą być objawy?
#zmeczenie #depresja #psychologia #psychiatria #studbaza #studia #przegryw
  • 14
  • Odpowiedz
@Kuba1005 Mam podobną sytuację co ty. Mi trochę pomaga racjonalne podejście do nauki tj. opracowanie realnego planu działania. Na brainfog pomagają mi ćwiczenia. Jeśli chodzi o samą naukę to staram się uczyć na pamięć najważniejszych zagadnień, a szczegółów uczę się z grubsza na logikę.
  • Odpowiedz
@Kuba1005 też mam ten problem ale znalazłem na to taki sposób, że jeśli dane zagadnienie np. z podręcznika wydaje mi się niezrozumiałe to próbuję rozkładać je na czynniki pierwsze i tłumacząc je sobie po swojemu
  • Odpowiedz
problemy z pamięcią


@Kuba1005: problemy z pamięcią mogą być od depresji. Też takie kiedyś miałem. Nie chcę tutaj stawiać diagnozy bo po to trzeba się udać do specjalisty ale sam dodałeś tag depresja. Stres współistnieje z depresją w zaburzeniach o charakterze neurotycznym. Może być tak, że jesteś po prostu wrażliwym człowiekiem ze skłonnością do depresji + stresu.

Po to jest dostępne wsparcie lekarza żeby z tej pomocy skorzystać.
  • Odpowiedz