Wpis z mikrobloga

nie przyjacielu my po prostu nie dajemy się #!$%@?ć w dupę bez wazeliny :) . A za te polskie garbate chodnik i dziurawe ulice to ja dziękuję bardzo . Jakby podatki w Polsce nie były #!$%@? to nawet chętnie bym je płacił, ale niestety.


@PanPrezesJohny: To po prostu nie korzystaj z żadnych ulic i chodników w Polsce, z polskiej policji, z polskich dowodów osobistych i paszportów itd
@xevske: To mniejszy rak niż 500+, bo mimo unikania opodatkowania dostarczają jakieś usługi w zamian za otrzymywaną od ludzi kasę, tworzą wartość dodaną u nabywcy której wcześniej nie miał. Beneficjenci zasiłków nie muszą wykonać żadnej pracy ani wkładu do społeczeństwa żeby te środki otrzymać więc i mniej na te pieniądze zasługują.
@konzWalonii: Prowadziłem wtedy JDG i dzięki kombinatoryce zebrałem jakieś 35k pomocy, ale co to ma do rzeczy? Uważam, że nie powinno być ani lockdownu, ani tarczy covidowej, ani 500+ ani unikania opodatkowania przez firmy.

Wyjaśniłem tylko dlaczego "te #!$%@? niepłacące podatków" tworzą większość wartość dodaną niż po prostu pieniężny przekaz w postaci 500+, bo beneficjenci nie muszą stworzyć żadnej wartości dodanej w gospodarce żeby go otrzymać.
@xevske: Not sure if trolling. Taki budowlaniec to efektywnie zapłaciłby pewnie ze 20% dochodowego+vatu którego nie udało by mu się odzyskać jak ma słabą księgową. Dane z dupy, ale tak strzelam. Opodatkowanie pracy to tylko jeden z podatków. Taki ktoś kto robi bez działalności płaci VAT przy normalnych zakupach, podatki od nieruchomości, ruchomości, akcyze w paliwie i monkey, podatki w rachunkach za media podatek od psa, podatek od że może oddychać,