Wpis z mikrobloga

@Sayong: Ja to najbardziej lubie te kasy z tego względu ze stare kur.. boją się tego i chodzą na normalne kasy,minus jest taki że trafiają się często dzbany które potrafią przyblokować kasę, a jest np . 3 na sklep ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kazio1616: to ciekawe bo u mnie jest dokładnie odwrotnie, w Auchan są przestarzałe kasy z nieprecyzyjnymi pomiarami wagi i prędkością działania równą reakcji rządu na problemy, natomiast w lidlu bez jakiegokolwiek problemu. Minus że nie mają za dużej pojemności na wadze, no i skanowanie paragonu przy wyjściu nie działa bo drukują na papierze 'eko'.
@bbsxbsbbsxbsbbsxbs:

Zawsze kisne jak ludzie stoją w długich kolejkach do kasy a ja sobie przechodzę jak książę pyk pyk i skasowane

Punktem zwrotnym w cywilizacji będzie moment kiedy będziesz mijał ludzi stojących w kolejce do kasy samoobsługowej idąc do kasy z kasjerem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bbsxbsbbsxbsbbsxbs: a zauważyłeś że w tzw kasie bezpobsługowej musisz 3x pakować ?

przynajmniej w p@#$ #biedronka tak działa:
- 1x wypakowujesz z wózka do "koszyka-in" (tam ci waży wszystkie zakupy)
- 2x przenosisz z koszyka-in przez skaner do koszyka-out (tam kolejny raz waży - musi się zgadzać waga koszyka-in z koszykiem-out)
- no 3x w końcu przenosisz do swoich siatek lub wózka

Wiec jak się ma dużo produktów to szybciej jest
Natomiast skanowanie paragonu przed wyjściem jest w wielu sklepach od dawna - choćby IKEA, coraz częsciej tam gdzie kasy samoobsługowe w Netto tam też masz "bramki na paragon".


@Lapidarny: i co takie skanowanie niby daje? Ktoś skanuje, wychodzi, ja za nim bez paragunu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mopek666: bo nie jestem sfochanym dzieckiem, potrafię zrozumieć, że oni to robią bo tak działa korpo w reakcji na złodziejów i po prostu trzeba im to sygnalizować że to głupie, a mam blisko i jak jest coś co mnie interesuje to to kupuje. Poza tym mam obok tylko Biedronkę której nienawidzę więc wyboru dużego nie mam
@Sayong: szkoda ze w biedrze wystarczy przypadkiem. zeskanować jakiś kod. QR lub inny który nie jest normalnym ean i kasa staje xD

że już o fakcie braku dedykowanego pracownika. do samoobsługowych nie wspomnę

ale tak, jest to postęp cywilizacyjny.

@msichal najlepsze kasy miało Tesco. To że w Biedrze nie można podać ilości artykułów to jakiś żart.
i co takie skanowanie niby daje? Ktoś skanuje, wychodzi, ja za nim bez paragunu.


@Ranger: Że nie uciekniesz przy kradzieży biegiem :) Spowolni się, a ogólnie jak mocniej popchniesz barierkę to zacznie wyć alarm, więc zwróci na Ciebie uwagę