Wpis z mikrobloga

@bastill11: Na kolumnie zrobisz spirytus, i tylko spirytus. Po drugim gotowaniu wychodzi w zasadzie lepszy od sklepowego, po pierwszym jest już naprawdę dobry. żeby osiągnąć taki poziom potrzebujesz najprostszej kolumny ovm/olm i wkładu ze sprężynek. ja mam od plipka1 i polecam, ja używam też sprężynek miedzianych do pierwszego gotowania- niektórzy uważają to za zbytek.
Możesz do tego dołożyć bufor- czy to robi różnicę? powiem ci w piątek ( ͡° ͜
  • 0
@gawronfly Czytałem np że jako wypełnienie niektórzy wsadzają owoce i ponoć też wychodzi kozak. I ja np robie zaciery z owoców do tego drożdże do owoców i na zimnych palcach taka śliwka wychodzi wybornie. Teraz pytanie jak taki nastaw do bartka wleje co trzeba wyciągnąć żeby mi całego smaku nie zabiło
@bastill11: Kolumna ma za zadanie zabić cały smak. Do owocówek stosuje się inne sprzęt. tu ci nie pomogę bo nie chcę pisać głupot.
Szukasz sprzętu poczytaj na forum alkohole-domowe.
Albo przerzuć się na nalewki. Rób dobry spirytus na kolumnie a potem zaprawiaj sokami owocowymi.
@bastill11 owoce w wypełnieniu to co najwyżej problem z myciem, a nie żaden smak. Absolutnie żadne estry ani terpeny nie przejdą dalej. Jak chcesz aromatyzowane destylaty, to są do tego dedykowane urządzenia, np:
https://destylatorymiedziane.pl/pl/destylatory-proste/88-przystawka-aromatyzujaca.html

Bufor z kolei musi mieć swoją objętość (by działał), a rura środkowa musi być szersza od kolumny, bo inaczej powoduje zalewanie. To z aukcji to nie bufor, tylko imitacja.