Wpis z mikrobloga

kapitalizm to jest to, ze moge isc do Amazona, albo każdej innej firmy której chce.


@uirapuru: A w praktyce.

Kapitalizm to nierespektowanie, a wręcz prześladowanie związków zawodowych, brak przerw na toaletę i wiele innych.

O problemach z przerwami na toaletę w Amazonie mówi się już od dawna. W 2018 roku brytyjski dziennikarz zatrudnił się w jednym z centrów logistycznych. Jak relacjonował, pracownicy rezygnowali nieraz z przerw na wyjście do łazienki, bo
Nam amazon nic nie pokazał,


@2cool2beAgod: No jeżeli Tobie nic nie pokazuje łamanie prawa, dehumanizacja ludzi, sranie do torebki ani nic takiego to osobiście mi Ciebie szkoda.

Szkoda, bo jesteś krótkowzrocznym (wstaw niemiłe słowa)
czemu bekazlewactwo ? To lewactwo ubiegłego wieku wywalczyło dzieciom brak pracy w np kopalniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) i brak 14h dnia pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Także polecam się zapoznać z historią. Chyba że uważasz, że poprawnym jest pani na kasie siedząca w pampersie ?


@piotrlionel: Ogólnie jestem socjalistą i umiarkowanym lewakiem, ale akurat brak pracy dzieci wywalczyła nie lewica, a poprawa
100 lat temu wywalczyli 8h pracy, dziś powinno być maksimum 4h. Produktywność skoczyła jak #!$%@?, więc już dawno powinniśmy mieć taki dzień pracy.


@kcrgs: Zgodnie z (lewackimi przecież) teoriami Keynesa, powinniśmy. Aczkolwiek już w tej chwili mamy w zasadzie pełne zatrudnienie, więc żeby zmniejszyć o 50% liczbę roboczogodzin obecnych pracowników i zachować porównywalną produktywność, trzeba by znaleźć drugie tyle pracowników albo zautomatyzować ponad 50% produkcji. Co w jakimś stopniu dałoby się
Ogólnie jestem socjalistą i umiarkowanym lewakiem, ale akurat brak pracy dzieci wywalczyła nie lewica, a poprawa wydajności pracy i spadek dzietności. Bez tego zakaz pracy dzieci kończy się biedą, głodem i wzrostem dziecięcej prostytucji.


@Fan_Morawieckiego: I/lub zwiększenie skomplikowania pracy, przez co rynek wymagał żeby ludzie mieli jakieś tam wykształcenie co doprowadziło do pojawienia się obowiązku szkolnego. A ciężko byłoby się i uczyć i pracować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enforcer: Ale bym tego Slaweczka przeczolgal w robocie chetnie. Co za pajac. Ha tfu. Znalazl sie #!$%@? pracus. XD

@Niedobry: akat Sławek w latach 90 zapieprzał 6 dni w tygodniu na magazynie w Anglii także cóż xd
Ale bym tego Slaweczka przeczolgal w robocie chetnie. Co za pajac. Ha tfu. Znalazl sie #!$%@? pracus. XD


@Niedobry:

A jak to robota? Mordownia bez kwalifikacji?

Po to się człowiek uczy i bierze pracę na wysokim poziomie żeby wycisnąć z 1 godziny pracy dużo wartości, a nie #!$%@?ć 10 godzin i mieć z tego grosze

To że w Polsce większość populacji pracuje za mniej niż 3000 netto to efekt niemieckiego neokolonializmu
Kapitalizm to nierespektowanie, a wręcz prześladowanie związków zawodowych, brak przerw na toaletę i wiele innych.


@Reezu: amazon i kapitalizm zły, bo banda nierobów sra po 20 minut 10x dziennie :D aż się w końcu ktoś #!$%@?ł i musiał zniżyć się do poziomu podludzi i im powiedzieć: sramy maksymalnie tyle i tyle czasu, tyle razy dziennie :D nie rób z ludzi głupków, takie rzeczy sie reguluje w wyniku nadużyć :D a jak
@uirapuru: Ci kierowcy nie mieli żadnego czasu wyznaczonego na przerwę. Poza tym, aż tak Cię bolą potrzeby fizjologiczne?

JEŻELI KTOŚ POTRZEBUJE ODDYCHAĆ TO NIECH #!$%@? NA L4! TO JEST AMAZON, A NIE.

eh ci niewolnicy
@Reezu: Jak jesteś idiotą to musisz przywyknąć do tego, ze będziesz oszukiwany i poniewierany, trzeba było się uczyć a nie żyć utopijnymi wizjami wspaniałego i sprawiedliwego świata bo takie coś nigdy nie miało i nie będzie miało miejsca.

Mi za to nawet cię nie zal, ze próbujesz mi wmówić, ze tego nie widze, ale w przeciwieństwie do ciebie nie oszukuje się i wiem, ze to i tak o wiele bardziej łagodny
@enforcer: W Polsce to mamy tendencje do wręcz zajeby*wania się godzinami pracy. Pracujemy najdłużej w Europie i jeszcze często za śmieciowe pieniądze. Ja wiem, że musimy doganiać Państwa zachodnie i pracować trzeba ale nikt nie ma najmniejszej ochoty na prace w Januszexach i mieć #!$%@? całego życia. Już i tak Państwa komunistyczne czy biedniejsze nas doganiają co oznacza, że politycy powinni być wykopani za to, że tracimy na arenie międzynarodowej. Nie
@1624294678: No tak, nikt nie zabijał i nie torturował dzieci, tylko wykorzystywał do ciężkiej wielogodzinnej, fizycznej pracy. To nic takiego. Nawet nie chce mi się wyliczać za ile czystek i ludobójstw odpowiedzialni byli prawicowcy, zabijając w imię rasy czy narodu. Zaraz mi pewnie zrobisz 100 fikołków że konserwatyści czy narodowcy byli tak na prawdę lewakami, bo przecież z definicji wiadomo, że jak zabijasz, to automatycznie przestajesz być prawakiem i stajesz się
, trzeba było się uczyć a nie żyć utopijnymi wizjami wspaniałego i sprawiedliwego świata bo takie coś nigdy nie miało i nie będzie miało miejsca.


@2cool2beAgod: Patrząc na Amazon jest bardzo sprawiedliwie. Nikt nie ma przerwy XD

Poza tym, uczyłem się, zarabiam bardzo dobrze, dostałem kilka podwyżek w poprzednim roku, poszerzam swoje kwalifikacje. Miło jest.

No i w przeciwieństwie do Amazona, mogę wychodzić do toalety.

@Reezu: nie, po prostu sie