Wpis z mikrobloga

  • 2976
Każdemu popierającemu nowe mandaty życzę żeby wpadł na panów w niebieskich czapkach zaraz jak wleci z terenu niezabudowanego do wsi gdzie psy dupami szczekają a jedyny dom to ten sołtysa 800m od drogi gdzie mamy ograniczenie do 40km/h.
Może wtedy dotrze do was że polskie drogi to absurd na absurdzie i policja zamiast pilnować ograniczeń w miejscach typu szkoła/przedszkole woli chować się po krzakach w miejscach gdzie można łatwo wyrobić miesięczną normę.
#motoryzacja
  • 250
  • Odpowiedz
każdy kto obieca wycofanie tej podwyżki mandatów za prędkość ma mój głos w wyborach.
Ale tylko za prędkość, wszystkie pozostałe jak kary za wyprzedzanie na pasach czy inne #!$%@? akcje akurat powinny być karane bardzo surowo.
  • Odpowiedz
@K_eM1: szkoda nerwów większość to dzieciaki bez prawka którzy cieszą się że ktoś dużo zapłaci, no i oczywiście pospolite debile i ewentualnie jakaś grupka w stylu co boi się jeździć samochodem i uważa że każdy ma się do nich dostosować. Oby jak najmniej ludzi popierających takie zmiany, i życzę im aby się boleśnie przekonali o tym co popierają.
Od dekad liczba wypadków w Polsce maleje, nic nie trzeba zmieniać jeżeli chodzi
  • Odpowiedz
jeżeli dzięki temu ludzie ogólnie zwolnią i zaczną jeździć bezpieczniej


@kubelek_klasik: no tak będzie, nie zmyślam

A jakby mandat za przekroczenie wynosił 10k zł to już by było najbezpieczniej i nikt by nie ginął na drogach

Co mi tam, 20k! W imię bezpieczeństwa! Tędy droga! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kroledyp: jeżeli stoi tak ze wygląda jakby chciał przejść to raczej nie dostaniesz mandatu, pieszy mógł się nagle rozmyślić i to się bierze pod uwagę. Szukanie problemów na siłę.
  • Odpowiedz
@K_eM1: Pół biedy te mandaty. Problem w tym, że teraz kwoty mandatów mamy zachodnie, a stan dróg nadal jak na wschodzie XD A debile jeszcze klaszczą uszami, w tym pół wykopu. Polska w pigułce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@K_eM1: tak, nagle zaczną się łapanki. Będą przebierać się za staruszki, udawać niewidomych, stawiać dmuchane wioski jak w Misiu...
Absurdem jest to, że taryfikator nie był aktualizowany przez kilkanaście lat. Teraz 500zl to nawet patus jest wstanie zapłacić bez większego problemu.
  • Odpowiedz
@Atreyu: skumaj ze jak nieumyslnie raz czy dwa przekroczysz prekosc to szansa ze ktos Cie zatrzyma to 0,0000019% akurat w tym momenci jak przekroczyles bo robisz to rzadko. jezeli Cie zatrzymaja to zagraj w totka. tu chodzi o lapanie smieci co #!$%@? po 150km/h na waskich drogach (np mazurskie drogie i warszawskie blachy)
  • Odpowiedz
I obyście wtedy moralizatorzy - trafili na patrol z suszarką w miejscu kompletnie z dupy do robienia statystyk. Zobaczymy jak się będziecie tłumaczyć że zawsze jeździcie przepisowo


@Atreyu: zdarzyła mi się taka sytuacja, ale jak policjanci zobaczył, że przez 12 lat jazdy nie dostałam ani jednego mandatu to dał mi tylko pouczenie, to czy jeździsz przepisowo jest bardzo łatwo sprawdzić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@K_eM1: bo większość tych, którzy przyklaskują tym stawkom za mandat to osoby które nie jeżdżą na codzień samochodem. Pewnie mieszczuchy pierwszego pokolenia, co do końca życia z komunikacja miejska za rękę będą lub ambitnie biorący udział w korpo akcji „rowerem do pracy”. Taki obraz zmanierowanych slugusów. Prawda jest taka ze wystarczy się zagapić i już cyk mandat na pół wypłaty.
  • Odpowiedz
@K_eM1 Wiesz, że nowy taryfikator obejmuje różne kwestie? Nie? To teraz już wiesz. Jeśli ktoś w pełni popiera te zmiany to rozumiem i szanuję. Ja popieram w dużej mierze, ale jeśli ktoś twierdzi, że całość jest niesłuszna jest kompletnym ignorantem, który wszędzie widzi spisek i sytuację, w której ktoś chce go okraść.
  • Odpowiedz