Wpis z mikrobloga

  • 2976
Każdemu popierającemu nowe mandaty życzę żeby wpadł na panów w niebieskich czapkach zaraz jak wleci z terenu niezabudowanego do wsi gdzie psy dupami szczekają a jedyny dom to ten sołtysa 800m od drogi gdzie mamy ograniczenie do 40km/h.
Może wtedy dotrze do was że polskie drogi to absurd na absurdzie i policja zamiast pilnować ograniczeń w miejscach typu szkoła/przedszkole woli chować się po krzakach w miejscach gdzie można łatwo wyrobić miesięczną normę.
#motoryzacja
  • 250
@xGreatx: W ogóle sprzedałem samochód i nie jeżdżę, bo nie mam gdzie a po mieście taniej i wygodniej wyjdzie mi taksówką. Mandatu za złamanie przepisów ruchu drogowego nigdy nie dostałem a miałem przez może około rok bycia kierowcą, w który może nawet nie przejechałem 10 tys. km około 10 kontroli podczas, których policja próbowała wymusić na mnie niesłuszny mandat.
@K_eM1 Dla mnie kuriozalne jest 1500 zł za stłuczkę. Kurde stłuczka się każdemu może zdążyć. Nie trzeba być piratem drogowym aby mieć stłuczkę.
Zobaczymy jak się będziecie tłumaczyć że zawsze jeździcie przepisowo


@Atreyu: No dokładnie tak. Kiedyś mnie złapali na pewnym dość mocnym złamaniu przepisów - zagapiłem się i przejechałem na czerwonym, oczywiście niebiesko w lusterku od razu, myślę sobie - pięć stówek w plecy. Ale jak to określił pan policjant "nawet nie ma pan u nas konta, więc pierwszy raz wystarczy pouczenie". I tyle. Prawko od 2010 roku, a ostatni mandat miałem w
@K_eM1: dorzuciłbym odcinkowe pomiary prędkości, stawiane przez samorządy w każdej miejscowości której mieszkańcy sobie tego zażyczą w lokalnym referendum
@Atreyu: prawdopodobieństwo biorąc pod uwagę iż bardzo rzadko przekraczasz prędkość że Ciebie akurat wtedy złapią jest znikome, nie martw się nie ma się czego bać, inaczej już jest przy takich przypadkach gdy ktoś przekracza prędkość bardzo często, no ale chyba się zgadzamy że tacy kierowcy to także zagrożenie?
@K_eM1 Dla mnie kuriozalne jest 1500 zł za stłuczkę. Kurde stłuczka się każdemu może zdążyć. Nie trzeba być piratem drogowym aby mieć stłuczkę.


@Variv: Z tego co czytam to poprawili to.

za kolizję, w której odniesione zostaję lekkie obrażenia ciała (niewymagające hospitalizacji powyżej 7 dni);


https://www.brd24.pl/prawo/czy-kierowca-zaplaci-1500-zl-mandatu-za-parkingowa-obcierke-nie-nie-o-to-chodzi-w-nowelizacji/
https://www.rp.pl/prawo-drogowe/art19163941-mandaty-ile-za-co-od-1-stycznia-2022-r
@K_eM1: Zacznij jeździć zgodnie z oznakowaniem poziomym i pionowym (odsyłam do Ustawy PORD) to przestanie Ciebie dupa boleć, że mandaty za wysokie. Albo jeszcze lepiej - polecam wycieczkę, autem, np. do Szwajcarii. Uczy pokory.
bezpieczeństwo w takim przypadku chyba wzrośnie nie od podniesienia mandatów, tylko od kontroli na tym odcinku. No chyba że myślisz, że magicznie nagle tamci zaczną jeździć przepisowo mimo braku kontroli


@Rozkoszniaczek: I tu się mylisz piękny kawalerze, policja jeździ tu tajniacką bmką i codziennie ściąga kilku typków bo droga kusi debili do #!$%@?. 24/7 przecież tego odcinka patrolować nie będą i tak często jeżdżą.
Musieli mieć sporo zgłoszeń bo jak 100km/h