Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
Najlepsze w tej całej zabawie że zmienną stopą są te ostrzeżenia, które leciały w mediach od jakiegoś czasu :) Teraz można będzie powiedzieć, że ostrzegaliśmy hahaha. Ostrzeżenia się zaczęły jak już większość była ubrana :) Była to pięknie zaplanowana akcja sprzedażowa :)

Morawieccy się wyprzedają, więc na aktywach będzie deflacyjne :)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 49
@joolekk: może go po prostu ten temat interesuje?

Mam podobnie - szukam mieszkania, postanowiłem że zanim wydam oszczędności życia zgłębię temat - poznam rynek - dowiem się więcej o ekonomii. Im dłużej to robię, tym dostrzegam że to wszystko jest "na sznurki" - propaganda, owczy pęd i często całe życie zobowiązań..
Jak sąsiadka w sierpniu się cieszyła (wręcz skakała z radości) że bank jej przyznał kredyt na 35 lat na dom
via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@joolekk: A dlaczego ma być straty ktoś kto oszczędzał i rozsądnie dysponował kapitałem? Dlaczego ma być karany za brak rozumu grupki ludzi, którzy z różnych powodów załadowali się na górce. Spora część tej grupy zrobiła zakład z rynkiem i często z czystej chciwości kupowała kolejne mieszkania, ściągając z rynku towar tym którzy rzeczywiście go potrzebują. Zwietrzyli tani pieniądz i łatwy zysk a wychodzi na to, że zyskiem dla innych będzie teraz
często z czystej chciwości kupowała kolejne mieszkania, ściągając z rynku towar tym którzy rzeczywiście go potrzebują

Cieszy mnie to, bo może wreszcie ludzie którzy będą potrzebować tych mieszkań


@pastibox: tutaj mówisz o tych którzy skupowali mieszkania pod inwestycję/wynajem. Ale zauważ też że gro ludzi nie kupuje pod inwestycje, są po prostu w takim momencie życia, że potrzebują mieszkania i kupują w rynkowych (okropnych) cenach. Nie każdy może w wieku 30-35 lat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@joolekk: ale to już nie do mnie pretensje. To banda pisowcow wykorzystała tych ludzi do rozgrzania koniunktury i dzięki nim było na bąbelki. Ja tylko wiedziałem co będzie i jak to się kończy. Wiesz jakby społeczeństwo było bardziej wyedukowane może nie dało by się na to nabrać, ale to są prymitywne instynkty, chciwość itd. Można było też wynająć mieszkanie i nie wsiadać do tego pociągu, ja wiem, że to w Polsce
dlaczego cię to cieszy


@joolekk: Ja bym odpowiedział za siebie, chociaż inaczej bym to nazwał niż "cieszenie się" - bo bardzo jest mi przykro, że polska waluta jest taka bezwartościowa. Jakiekolwiek działania mające na celu walkę z jej taniością są bardzo pożądane. Im szybciej i im mocniej, tym lepiej.