Wpis z mikrobloga

Od dość dawna mam taki zwyczaj, że dzień zaczynam od wypicia cieplej wody z miodem.

Miód kupuję od pszczelarza i jest spoko. Tylko ten duży słoik powoduje, że coraz ciężej jest wyjąć miód łyżką. W końcu przychodzi dzień gdy miodu już nie opłaca się wydłubywać łyżką. Wtedy dolewam ciepłej wody do słoika i piję z niego. xD To zawsze jest lepszy dzień, bo ta woda jest dużo słodsza. Można powiedzieć, że to trochę święto. xD

Dziś jest tej dzień. Pijcie ze mną wodę z miodem ze słoika i trzymajcie się w pracbazie czy studbazie.

#gownowpis #miod
Pobierz Wisimiwur - Od dość dawna mam taki zwyczaj, że dzień zaczynam od wypicia cieplej wody...
źródło: comment_1640065733acu1x0rnIYbEldMhZG2JEl.jpg
  • 141
@Miszcz_Joda dla miodu naturalna temperatura to 35 stopni, taka jest najlepsza, ale z w większości źródeł czytałem że max to 45°
"pszczele enzymy rozpadają się w temperaturze powyżej 45 st. C i w efekcie miód traci jedne ze swoich najbardziej wartościowych składników"

"W temperaturze powyżej 45°C miód traci swoje właściwości ze względu na proces denaturacji białek, ale przede wszystkim utratę cennych enzymów. Mają one właściwości antybiotyczne, dzięki którym hamują