Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gieneq: dopóki nie pracowałem trochę w handlu było dla mnie śmieszne ale wiadomo że jak coś słyszysz 10000 razy to przestaje być a później podjeżdża nawet do krindżuwy
  • Odpowiedz
lata 90 początek 00 jak nie było markietów, galerii


@Disscord93: były domy towarowe, odpowiednik dzisiejszych galerii handlowych, ale na targu było po prostu taniej i można było się targować
  • Odpowiedz
Przecież dalej funkcjonują na terenie Zagłębia co najmniej 3 targowiska, nawet z większym rozmachem niżeli na obrazku. Ludzi jest tam więcej niż w jakiejkolwiek galerii. Obecnie mówi się, że te targi przeżywają teraz renesans.


@tkcolt: Nie wydaje mi się. Kilka razy wybrałem się ostatnio na targ w DG to sporo stanowisk jest pustych bo nawet nie ma chętnych najemców. Ci którzy sprzedają to też mam wrażenie że na każdym stoisku jest
  • Odpowiedz
@michalm8708: Taka prawda. Wiele rzeczy pamięć przekłamuje i lata 90. dla wielu nie były takie kolorowe, jak się uważa nieraz, ale faktem jest, ze te buty czy ciuchy z bazarów były trwalsze. Jasne, były tez wietnamskie skarpety ze ściągaczami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale buty za 50 zł można było nosić latami. Dzisiaj nawet płacąc 500 zł nie masz gwarancji, ze za miesiąc się nie rozpadną.
  • Odpowiedz
@Imagination: No to byliśmy na różnych targach, albo nie byłeś w dniu jego urzędowania. Bardziej zainteresowani wiedzą, że każde targowisko ma 2 dni w tygodniu w których dany targ urzęduje i dla przykładu w ostatnią sobotę na targowisku w Będzinie wyzwaniem było przejść z jednego końca na drugi.
  • Odpowiedz
lata 90 początek 00 jak nie było markietów, galerii


@Disscord93: Przecież 10 lat temu tez sie tak robilo. Wlasciwie to nadal istnieją bazary i wciaz mozna tak robić. Tylko ze ja akurat nie mialem takiej sytuacji nigdy zeby mi ktos zasłone trzymal
  • Odpowiedz