Wpis z mikrobloga

Praca 3 zmianowa to najbardziej #!$%@? wymiar pracy jaki jest mi znany, jak wam ktoś ów proponuje to radzę się nie oglądać tylko #!$%@?ć gdzie pieprz rośnie.

Pracuję od 3 tygodni, wiecznie niewyspana, z bolącymi mięśniami, #!$%@?ącą głową i trudnościami w zaśnięciu + płytki sen i potrafię się obudzić w środku nocy i potem w ogóle nie zasnąć. Czekam do 12 na leki nasenne i na samą myśl mnie bierze #!$%@?, że tak długo.

+ #!$%@? domownicy wyznający zasadę "Ja To W TwOiM WiEkU RzAdNYcH TaBlEtEk NiE BrAłAm" i "No AlE JaK To NiE, PrAcOwAć MuSiSz" (ów osoba nigdy w życiu nie #!$%@?ła na 3 zmiany) więc już w ogóle, wracasz z pracy i się znowu #!$%@? na mentalną biedę.

Ludzie pracujący tak od wielu lat albo są zdesperowani, albo k00rwa nie wiem. Wytrwam 3 miechy i nie ma ch00ja żebym odnowiła umowę, elo.

#pracbaza #kolchoz #zalesie
  • 164
Ja polecam 4 brygadowke. Ale po 12 godzin :) 2 dni jedynki dzień wolny 2 dni nocki 3 dni wolne i tak wkolko. Do tego w każdym kwartale 40-50 godzin dodatkowego wolnego i tak można żyć ;)
@Roflcopter112: @MrPickles: To to jest #!$%@?. Kiedyś pracowałem w takiej firmie, w której wcześniej pracowali w jeszcze bardziej #!$%@? systemie. Podobno przychodzili na 6, pracowali do 14 i jeszcze tego samego dnia przychodzili znów na 22, pracowali do 6 i potem przychodzili na 14, pracowali do 22 i przychodzili znów na 6. I tak cały tydzień. Nie wiem jakim cudem to przeszło, jak to jest nielegalne w #!$%@?. Ale pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roflcopter112: Czterobrygadówka najlepsza. Z czasem organizm się przyzwyczaja do tego stopnia, że mając pierwsze zmiany z grafiku nawet na wolnym budzę się przed 'budzikiem' do roboty. No i wolne lepiej odczuwalne niż na dwuzmianowym pn-pt.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roflcopter112: Moim życiowym postanowieniem było nigdy nie iść na nockę, na razie się udaje od kilku lat na max dwie zmiany i to tak raczej dorywczo ta druga. Pierwsza zmiana nawet na 6 to jest żyćko i możecie mnie hejtować wykopki. Jeszcze bardziej niż na nockę nie chciałabym iść na czterobrygadówkę, chyba bym się kuźwa popłakała i wolała mieszkać pod mostem.
Ale kilka osób z mojego otoczenia jest zachwyconych i nockami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Mathas: ale ja nie mówię o hutach i elektrowniach tylko o kołchozach gdzie spokojnie można wyłączyć maszynę jednym guzikiem, ale pracownika często zdesperowanego traktuje się jak gówno przez pazerność Janusza z memów. Gdyby prawo nie zabraniało tego wprost to by im kazał spać koło maszyny na palecie i przykryć się folią bąbelkową.
Kolejny wykopowy programista 15k, który koło fabryki przejeżdżał z wycieczką klasową z podstawówki rok temu?
@Roflcopter112: pracowałem na 3 zmiany 5 lat. Dodatkowo w święta i weekendy też. Na szczęście finansowo było ok. Nie mogłem najczęściej zasnąć jak miałem na 6 rano. Wiele razy szedłem do pracy bez snu. Na szczęście jak miałem nocki, albo na popołudnie to w miarę spałem. Ale poza pracą niewiele byłem w stanie ogarnąć w życiu. Nie polecam.