Wpis z mikrobloga

Mam jeszcze jedno pytanko.
Mam proste api które generuje mi na podstawie stringa jakiś obrazek - ma algorytm itp.
Zwraca mi albo kod svg albo png.

I teraz pytanie:
Jak najlepiej zapisać dane użytkownika o wybranym obrazku. Chodzi mi jak to przechować np w firebase i localStorage.

String jest długi, trzymanie tego w reduxie ma w ogóle sens ?
Czy wysyłać odebraniu stringa z svg go do firebase i później fetchować go z powrotem do firebase z komponentów.

Nie wiem czy dobrze rozumiem to zagadnienie.

Nie chodzi mi o fileLoadera - i uploadPLiku. SVG idzie po api, a chcę mieć zapisane gdzieś co użytkownik pobrał / wybrał.

EDIT:
Chyba że zrobić to jeszcze inaczej.
Api generuje obrazek na podstawie stringa, to może przechowywać samego stringa w firebase i reduXStore.
Gdy user się zaloguje pójdzie fetch do tego api i wstawię sfetchowane dane do komponentu.
Problem z tym że przy każdym logowaniu będzie to fetchował. Ale co za różnicy czy z firebase czy z tego api ? Jedynie co to mnie martwią limity na api.



#react #firebase #programowanie #javascript #storage
  • 3
@NiewzruszonaMasa: to można rozwiązać na conajmniej kilka sposobów. Kwestia podstawowa jest taka, co ile ten obrazek będzie się zmieniał i do czego (na ilu widokach) będzie używany. Najprościej by było gdyby po wpisaniu stringa API generowało obrazek, zapisywało na swoim dysku czy innym S3 i wtedy wysyłało sam link do użytkownika. Wtedy z takim linkiem możesz zrobić wszystko i zapisać gdzie chcesz. Później tylko ustawić crona do kasowania starszych plików i
@Rst00: projekt do szuflady przy tym stacku aktualnie - ale samo poczytanie na ten temat dało mi wiele dróg. No właśnie wiem, niestety api generuje mi png lub svg.

Ale mam inny pomysł jeszcze. Aktualnie używam firebase RT. W firestore można przy fileLoaderze używać funkcji - między innymi np generowanie thumnaila o danej rozdzielczości.

Teraz jak się zastanowiłem to kazdy pomysł generuje jakiś problem. Aktualnie jest to MVP - jeszcze gówniane,
@NiewzruszonaMasa: nawet jak to projekt do szuflady to na początek zrób sobie założenia na papierze. Co oczekujesz, gdzie to ma być użyte, jakie są potencjalne problemy i wtedy zdecyduj. Dużo później zależy też od np. cache'owania. Skoro to coś co może wpisać jeden user, to drugi też to może zrobić - jeżeli będą to powtarzalne rzeczy to najlepiej taki obrazek zapisywać i wysyłać linka - wtedy nawet user po swojej stronie