Wpis z mikrobloga

Może wpadam w jesienną depresję ale czy nie macie wrażenia, że będąc takim klasycznym klepaczem trochę przegraliście temat ? To znaczy umówmy się, siedzicie sobie powiedzmy 10 lat w branży, jesteście seniorem, team leadem czy jaki dana firma ma tytuł. Zarabiacie dobry hajs jak na polskie warunki i w sumie tyle.
Patrzę jak niektórzy moi znajomi ze studiów otworzyli własne firmy, albo siedzieli całe życie w jednym korpo i są aktualnie dyrektorami to mam wrażenie, że źle to rozegrałem. Zawsze chciałem być dobry technicznie, nie ciągneła mnie menadzerka, zbliża się 40stka a ja sobie tak siedzę i klępę z dnia na dzień. Jak mi się znudzi to za rok zmienię firmę za lepszy hajs i tyle. A mając ok 45 lat, będzie trzeba się zaszyć w jakimś dużym korpo i doczekać emerytury, modląc się aby Cie nie #!$%@?.
#programista15k #programista20k #programowanie #przemyslenia #kariera #informatyka
  • 16
@ChlopakNaMedal: firmę możesz założyć w każdej chwili a wiedza z zakresu zarządzania przydaje sie nawet jak nie jesteś managerem.
Ustal sobie cel typu awans w pol roku na stanowisko kierownicze, jak go nie zrealizujesz to zmień pracę na taka gdzie się da
Ważne żebyś znal kilka podstawowych zasad i jakoś to pójdzie
@MilionoweMultikonto: zaraz spłace hipotekę i dwa auta w leasingu. A poźniej nie wiem, może dom ? Zarobki w okolicach 20-25k to nie jest jakoś mega dużo a nie znam się super na inwestowaniu. (krypto to nie dla mnie)
@Djelon: Serio probuję, ale mając rodzinę, nie zawsze mam siłę żeby jeszcze po godzinach ogarniać.
@Blomex: Pewnie masz rację, dlatego uważam, że ja zmieniając pracę co 2-4 lata #!$%@?łem i wybrałem
@ChlopakNaMedal: lepiej tak niż wpakować się w kupę. Znam wielu CEO i nie wszystkim się udało. Albo od początku ciśniesz w managerkę i jesteś prezesem nieswojej dużej firmy (to tez nie jest prosta droga), albo starasz robić coś sam i albo wychodzi albo nie(chyba częściej nie). Taka osoba która ciągnie taką firmę nie ma łatwo, a jak się okaże że firma nie robi kolosalnego sukcesu to psychicznie można na tym słabo
ka. Wyżej już zosta


@ChlopakNaMedal: synek odłóż trochę hajsu, jak dobrze poodkładasz albo poinwestujesz to w sumie do emerytury możesz nie pracować albo robić okazjonalnie, tylko nie oczekuj od tego życia na poziomie wydatków 10k/ miesiąc
a co z wszystkim co zrobiłeś? Żadnej firmy, interesu nie założyłeś?


@programista15cm: nie miałem nigdy głowy do interesów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu chciałem być dobry w tym co robię i chyba dociera do mnie, że to za mało.
@darktemplar: Ale w co inwestować aktualnie ? Giełdy na górkach, surowce też. Poza tym, jest to ryzyko że w momencie jak będę potrzebował hajsu trafi się
@MilionoweMultikonto:
O tych którzy nie odnoszą sukcesu się nie trąbi. Nie są bezrobotni, ale czasem na jednym wyjdą 200tys na plus a na innym stracą 100tys, żeby jakoś to działało to czasem wkładają 80h/tydzień. Z zewnątrz to fajnie wygląda, ale w środku nie jest tak wesoło. Są tacy co wychodzą lepiej a są tacy co gorzej, na pierwszy rzut oka widać tylko tych pierwszych a Ci drudzy nie dają po sobie
@ChlopakNaMedal: Ale czego Ci brakuje:
- szpanu? że chciałbyś być za kierownicą wielkiego okrętu, albo być jego właścicielem?
- kasy? że chciałbyś mieć prywatny jacht, samolot albo łódkę, objechać świat dookoła 5 razy?
- realizacji? że chciałbyś mieć coś własnego co zrobiłeś?
- wolności? chcesz mieć hajs i nie robić?

Zastanów się co jest brakującym elementem a potem postaraj się coś w tym kierunku każdego dnia zrobić, ale nie na siłę.
@ChlopakNaMedal: z tego co rozumiem to już masz trochę lat i doświadczenia, było kupić ze 2 mieszkania pod najem, nawet na kredyt, miałbyś lokatę kapitału, tylko było to zrobić trochę lat temu a nie teraz, obecnie jest bardzo kiepski czas, trzymanie gotówki przy tej inflacji wychodzi słabo, przyszłości nie znam i nie mam szklanej kuli. Na moje to zakup działki w dobrym miejscu też może się kiedyś zwrócić ale opcji są
@ChlopakNaMedal: 20-25k to nie wystarcza na inwestowanie ? Widzę ze 2x BMW 5 to te leasingi to wtedy racja. Nie starczy na inwestowanie.

edit: Nie miło to brzmi ale nie zmienię tego bo to byłoby nie uczciwe w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie jako zdenerwowany biedak mam na myśli ze w którymś momencie trwonisz pieniądze na niepotrzebne rzeczy a 20-25 to jest sporo i
@PseudoProgramista ja od dawna więcej odkładam niż wydaje na życie i pierdoły, w skrajnych przypadkach 70% oszczędności, 30% na życie w miesiącu, powyżej 50% to prawie zawsze, u mnie się sprawdziło, tylko żeby ktoś tego nie odebrał tak żeby oszczędzac na wszystkim, co to to nie. Na jedzeniu, przeżyciach nie ma co sobie żałować ( w miarę możliwości oczywiście ). Każdy powinien sobie priorytety ustawic te długo i krótkoterminowe.