Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa z badaniami lotniczo lekarskimi klasy 2 przy problemach z widzeniem obuocznym? To znaczy nie mam żadnych problemów z widzeniem z tego wynikających, ale nie zrobię na przykład testu Langa. Część osób mówi, że widzenie obuoczne jest potrzebne tylko na pierwszą klasę a część że nie ma szans nawet na drugą.
#lotnictwo #medycyna
  • 2
Moich trzech kursantow dostalo 2 klase, ale problem z widzeniem dwuocznym nie moze byc swiezy. Po kilku latach mozg uczy sie innych metod oceny odleglosci. A swoja droga to ciekawy temat logiczny: czy pilot moze widziec na jedno oko, czy nie moze widziec na jedno oko :)
@Benzen: Test Langa, czy test muchy to nie jedyne badania które pozwalają na zweryfikowanie widzenia obuocznego. Miałem ten sam problem, robiłem cztery lata temu 2. klasę w Krakowie i prawie poległem na widzeniu stereoskopowym. Lekarz (gościu rodem z PRLu, nie polecam) chciał mnie uwalić z biegu, ale uparłem się i zrobiłem kilka dodatkowych badań na miejscu u okulisty i w końcu dostałem papier. Nie wiedziałem nawet wcześniej, że coś jest nie