Wpis z mikrobloga

Kontynuujac tradycje corocznego podsumowania Saabiszcza SS Aero 2008
W tym roku zrobilem rekordowe 25kkm (u mnie 72kkm w 3 lata, lacznie 259kkm przez 13 lat)
Srednia z benzyny 8.2 l/100km i juz pozniej LPG 10.4l/100km, statystyki tutaj
Przeglad MOT przeszedl bez uwag.
Ponownie wizyta w PL odbyta, sporo wyspy rowniez zwiedzone.
Nic sie nie popsulo, check nie nawiedzil, samochod smiga az milo i nie mam obaw przed wyjazdem na drugi koniec Europy.
Zastanawialem sie czy by go moze nie wymienic na cos innego, ale nie mam powodu. Taki np Lexus is300h mi chodzi po glowie, ale Schab jest niezawodny, wygodny i mocny, a z racji podtlenku bezkonkurencyjny jezeli chodzi o koszty paliwa. Takze wymiana samochodu, aby tylko go wymienic jest dla mnie bez sensu zwlaszcza, ze ceny uzywek poyebalo ;)

Wydatki planowane
-2 serwisy
-piasty kol przednich (rok temu pisalem, ze ich zywot dobiega konca no i wymienilem zamin sie posypaly)
-sprzeglo, dwumas, docisk - Hardknott Pass w koncu zakonczylo zywot fabrycznego sprzegla. Spokojnie mozna bylo jeszcze jezdzic, ale wymienilem komplet bedac w odwiedzinach w PL (tarcza z 2.8 pasuje do 2.0 P&P)
-przyciemnione szyby z tylu - mam mieszane uczucia glownie wizuwalne, bo tak to auto mniej sie nagrzewa ;)
-jakies gumy tylniego zawieszenia
-nowe zarniki do xenonow TUNGSRAM Megalight - niebo a ziemia w porownaniu do Philipsow, ktore tam siedzialy. Cenowo chyba polowa tego co za Osram...

Wydatki nieplanowane:
-gdzies mi sie oslona przegubu porwala :/
-latanie kola
-2 gumy do punktow podnoszenia auta (strzelily plastikowe mocowania)
-tarcze i klocki przod - tanie goffno po poprzednim wlascicielu zaczelo juz tak bic, ze sie poddalem

Do zrobienia:
-polerka reflektorow (nadal)- jest troche rys
-malowanie zarysowanego boku - przytarlem ciapaka z ubera :/
-chyba czas myslec o regeneracji turbo - nic sie nie dzieje, ale jakos tak chyba juz wypada, bo najprawdopodobniej nadal fabryczne
- to samo amory - przy przebiegu 260k to juz raczej trzeba wymienic i dla wlasnego spokoju chyba to zrobie na wiosne

Klon techa2 nal dziala

Do zobaczenia za rok ;)

#saab #wykopsaabclub #samochody
emissary - Kontynuujac tradycje corocznego podsumowania Saabiszcza SS Aero 2008
W ty...

źródło: comment_1637350314yS1UPenMFXfjpCyLayb2Rp.jpg

Pobierz
  • 4
Takze wymiana samochodu, aby tylko go wymienic jest dla mnie bez sensu zwlaszcza, ze ceny uzywek poyebalo ;)


@emissary: też uważam że w podobnych pieniądzach, szczególnie na wyspach nie ma konkurencji jak chodzi o wygodę/moc/bezpieczeństwo/koszty i mówię to jako ktoś kto się Aero (a nawet dwóch) już pozbył ( )

Trzymaj, jeszcze się okaże że za parę lat sprzedasz z zyskiem. Tutaj 9-3 już nie stanieją