Wpis z mikrobloga

Myślisz że założysz #biznes i wszystko będzie zajebiste.
Hajs. Wolny czas. Sam sobie szef itd
(I nie pluje tu że etatowcy ble a prywaciarze super. Mówię obiektywnie jak jest)
Do pewnego progu tak.
Bo do pewnej kwoty zarobków lub przychodu firmy zaczniesz się sam atakować/ hamować.
Fakt, na tym poziomie masz spoko furę, ciuchy itd.
Ale gdy chcesz wejść lvl wyżej to jest cholernie ciężko.
Zaczyna hamować Cię to całe gówno które ciągniesz za sobą od podstawówki.
Twoje przekonania, nawyki, przyzwyczajenia, nastawienie i inne #!$%@? mają nagle ogromny wpływ na Twoje wyniki.
A powyższe aspekty jest bardzo ciężko rozwiązać.
Dodam że rodzina i znajomi w większości Ci nie ułatwiają.
Po co tyle pracujesz? Ile dałeś za kurtkę?! Itd.

Po 2 latach prowadzenia firmy i zajebistych wyników, stwierdzam że:
Nie możesz wszystkiego
Że sky ma limit
Że możesz w #biznes trochę podziałać i coś tam zdziałać, ale koniec końców to ty jesteś kotwicą dla biznesu
Że Twoje dzieciństwo, otoczenie, Twoi rodzice mieli na ciebie i twoje osiągnięcia wpływ większy niż myślisz
Na każdym etapie rozwoju #firma to ty hamujesz jej rozwój. Więc też twoje zarobki, twoich pracowników, księgowych itd.
I w pewnym momencie zastanawiasz się czy nie spróbować iść w #etat jak większość
Takie przemyślenia z ostatnich dni od #prywaciarz #przedsiebiorca
Co o tym myślisz?
#przemyslenia #przedsiebiorczosc #rozwojosobisty
  • 21
@Zaorke: myślę, że końcówka to już temat niemal filozoficzny. Pytanie czy jak ty tego nie będziesz robił to czy ktoś inny będzie robił to gorzej, lepiej, mniej więcej tak samo, czy w ogóle?
@Zaorke: Miałem na myśli zamknięcie biznesu i pójście na etat.

W ogóle masz dość nietypowe spojrzenie, bo większość przedsiębiorców, których głos można usłyszeć myśli, że są bohaterami, którzy poświęcają się dla społeczeństwa niewiele dostając w zamian.
via Android
  • 0
@r4do5 bardzo ciekawe spojrzenie i spostrzeżenie. Zapowiada się ciekawa rozmowa. Dzięki, serio. Doceniam
Odpowiadam.
Po zamknięciu biznesu to co robimy zespołem za jakiś czas pewnie robiła by aktualna konkurencja i byłaby na naszym poziomie a z biegiem czasu pewnie lepsza.
Selekcja Naturalna w naturze.

Odnośnie odpowiedzi, jak oceniasz moje spojrzenie? Możesz przedstawić porównanie z typowym polskim człowiekiem biznesu?
Jestem ciekaw
@Zaorke: Poniżej mówię zdanie które może zmienić twoje życie
Jeśli coś się nie opłaca to ... tego nie rób
To zmieni twoje życie, serio
Zawsze możesz iść do uczciwej pracy

ale to są takie #!$%@? co boją się zmienić robotę i tkwią w gównie mimo gównianych zarobków