Wpis z mikrobloga

jak wazylem 103 kg to wycisnalem w BP 125 kg, teraz po schudnieciu do 95 kg chcialem sprawdzic, ile musialbym teraz wycisnac, żeby mieć tego samego wilksa przy mniejszej wadze:
121 KG @95 KG BW = 75.26
125 KG @103 KG BW = 75.21
czy to nie jest jakas pomylka? schudlem 8 kg, a wynik na ławie miałby spaść tylko o 4 kg??
#mikrokoksy
  • 8
  • Odpowiedz
czy to nie jest jakas pomylka? schudlem 8 kg, a wynik na ławie miałby spaść tylko o 4 kg??


@markov90: Nie jest :) Tak działają przeliczniki.

Największy total to jest to! Reszta to już nadmierne wymyślanie.
  • Odpowiedz
@markov90: To nie jest pomyłka. WILKS faworyzuje duże ciężary. Oprócz tego siła nie rośnie liniowo. Jeśli chcesz bardziej miarodajny przeliczyć to sprawdź DOTS albo ipf points.
  • Odpowiedz
@DywanTv: odniesiesz sie do tego co wrzucilem? wyglada na to, ze wg kazdego z tych wspolczynnikow, chudnąc 8 kg, wynik silowy powinien spaść o 4 kg..? :/ jest to mozliwe do wykonania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@markov90: Ciężko się tutaj odnieść. No tak jest i tyle. Ja ostatnio schudlem 15 kg i do lawy nawet dołożyłem. Oczywiście nie od razu, ale po zrzuceniu siła wróciła i jestem teraz silniejszy.

Dodatkowo siła nie rośnie liniowo wraz ze wzrostem wagi ciała. Te przeliczniki też nie są liniowe. Więc to nie jest tak, że chudnac 8 kg może Ci ława spać o 8. To jest tak, że chudnac z 103
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@markov90: Np wazysz 200 kg i wyciskasz 200 kg. Jak schudniesz 8 kg do 192 to żeby mieć porównywalny dots to musisz wycisnąć 198,5. Czyli chudnac 8 kg ława może spaść o 1,5 kg xd
  • Odpowiedz