Wpis z mikrobloga

1. Chłopak przez pare minut tarł oczy - z tego co pisano to psikano gazem wczesniej.
2. Goscie go zawołali widzac to i dmuchaja dymem - równie dobrze to wyglada jak dmuchanie w celu wywołania łzawienia aby pozbyc sie przyczyny dyskomfortu ( u nas odruchowo sie trze oczy chociaz podnoć to źle).
3 . Wykopki wydały wyrok, że dmuchają aby płakał.
4. Fejk sie rozrasta bo wykopki wklejały wyciete nagranie w odwrotnej kolejności - i widać jak chłopak trze oczy jako rzekomo efekt wcześniejszego dmuchania dymem chociaż było odwrotnie - tarł zanim mu dmuchali.

I tysiace tak można ustawić na wykopie w ciagu jednej minuty a Wy sie smiejecie ze starych bab, że je PiS omamia.

#bialorus
  • 93
ty czytasz w ogóle co piszesz. Gaz łzawiący którego neutralizują łzy....


@turfa8: No jestem w stanie sobie ywobrazic, że tak ludzie w egzotycznych krajach mysla. U nas tez jedni tra oczy, inni przemywaja woda, inni mlekiem, inni mówią, że nie wolno trzeci przemywac bo to szkodzi.
A w niektórych krajach uzywajado czegos tam moczu itp maja zwyczaje dla nas niedorzeczne.
nieraz to ty potrafisz pisać całkiem mądrze, a nieraz jakby jakiś andreth ci się odpalił.


@shiozimu: przenalaziowałem pare minut nagrania i napisąłem to co tam widac. Nie moja wina, że jak ktos widzi tylko ostatni 30 sekund to zobaczy, że faktycznie dmuchaja mu w oczy żeby płakał, tyle, że on tarł oczy już wczesniej.
@Ciapatus: co tu smiesznego. W jednych krajach sa kadzidełka oczyszczajace a w innych moga w zastępstwie dymu jaki jest pod ręką używac. Sa różne dziwne dla nas zwyczaje. W niektórych miejscach myli sie moczem i też to dla nas niedorzeczne i śmieszne.
@szurszur: > Po dostaniu się do dróg oddechowych gaz pieprzowy wywołuje podrażnienie wnętrza nosa, zwężenie światła dróg oddechowych, pieczenie w gardle, mocny kaszel i kichanie oraz duszność. Dalszymi skutkami jest dezorientacja, panika i utrata kontroli nad swoimi ruchami. Większość objawów ustępuje po 30–45 minutach.

Poucz się troszkę jakie są skutki użycia tego gazu, a potem snuj swoje chore teorie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gaz_pieprzowy
@szurszur: mówisz, że oglądałeś całe nagranie, to czemu nie wspomniałeś o tym, że dzieciakowi kazali mówić do kamery jaki jest biedny i wystawiali go na sam front przy zwalonym płocie, by tak samo grał na emocjach.

Już nie wspominając tego, że dzieciak nie jest przypadkowy, tylko jest związany z gościem który to transmitował na facebooku

Może spróbuj inaczej wyjaśnić te wszystkie sytuacje, niż to, że po prostu instrumentalnie używali dzieciaka do
@quizonmyface: Wykorzystywali i jeszcze go podbudzali w czasie przemowy, ale to nie przeczy temu, że narracja z wykopu wyglada na naciagana jak sie zobaczy nagranie. Zwłaszcza, ze były już montowane w odwrotnej kolejnosci.
@szurszur: wiadomo, że treści się najlepiej sprzedają w krótkiej i budzącej emocje formie. I taki jest krótki filmik z dzieciakiem, któremu papierosami kombinują przy twarzy. Albo taki jest mem tego typu.

niemniej jednak sam przyznajesz że pełen kontekst jasno pokazuje wykorzystywanie dzieciaka. czyli mniej więcej to samo co ten krótki filmik. wcale on aż tak bardzo nie naciąga rzeczywistości. powiedziałbym, że jak na standardy internetu, to jest bardzo spoko xD
@Blendy: ?? Czy Ty nie rozumiesz, że ja nigdzie nie pisąłem, że takie dmuchanie dymem jest wskazane i własciwie i to co mi piszesz jest nie na temat? Po prostu dopuszczam możliwosć, że gdzięs w kraju z 3 świata tak ludzie mogą myśleć.
Tak jak u nas przez lata polewano ranę woda utlenioną, a potem sie okazało ,że w sumie to nie jest własciwe i może szkodzić.
@thewickerman88:
Wypowiadam sie w tych tematach (wschodnich) bo od lat nakreslalem sposoby działania rosyjskiej propagandy tłumaczac nawet ich polityczne programy i robiłem to zanim temat był w ogóle znany. Wiele narracji jakie wpusciłem na wykop w czasach mojej wiekszej aktywnosci jest powtarzane po latach, z moich starych wpisów nawet posrednio sie tematy publiczne wówczas robiły i nawet posłowie komentowali programy ru tv, ktore przetłumaczyłem na wykopie i potem podłapały to media
@szczepan-szczypawa: to przecież jest wczesniejsze nagranie, ja mówię o transmisji z dmuchaniem i papierosem i to była inna transmisja. Na tym lwasnie polega manipualcja o jakiej pisąłem wczensiej, sa nagrania tego chłopaka na granicy z dopiskami, ze odnalzał sie ten od papierosa - a faktycznie te nagrania były wczesniej.
@szurszur: typie, jak dostaniesz gazem w oczy to nie potrzeba już innych metod i środków, żeby wywołać łzawienie. Jak nie masz o tym pojęcia to zamiasy pisać takie bzdury na forum publicznym, idź i psiknij się sam gazem w oczy. Napewno będzie z tego większy pożytek niż z pisania takich chochołów i fikołków. A przynajmniej zapamiętasz do końca życia, że po kontakcie z gazem oczy same łzawią nawet do 12 godzin
@kaszana1404: xd wiem, ale Ty nadal nie jestes w stanie napisac niczego sensownego. Czujesz sie na siłach zparaszam do dyskusji merytorycznej. Wchodzenie tu tylko po to żeby sie przezywać jest słabe nawet jak na wykop i marnujesz mój czas, ktory wole wykorzystywac na sledzenie inby na granicy.