Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 25
742 803 + 23 = 742 826

Szybka rundka wiejsko-miejska po pracy, nawet całkiem żwawa jak na moją typową październikowo-listopadową formę.

Kolejny wypad, na którym jakiś dziadas chciał mnie zabić na DDRze, kolejny kiedy się to nie udało.

Jechałem jak patrzę na stravie ok. 26-27kmh wiejskim chodniko-DDRem, wzdłuż zapchanej lokalnej drogi. Samochody jechały z podobną prędkością jak ja. Dziad na oko 80-letni postanowił skręcić we wjazd posesji bezpośrednio przede mną, jakbym był tam 3s wcześniej to centralnie by mnie skasował. Dziada nie goniłem bo musiałem zająć się zakleszczonym łańcuchem, skończyło się na obitej pedałem kostce, zatrzymałem się udem i kolanem na kierownicy (ała), siurak cały (pdk xD).

W ogóle to tam jakaś hurtownia ogrodnicza i dużo ludzi w jakichś badylach przebiera. Babeczka w średnim wieku po całej historii kiedy siłuję się z łańcuchem mówi do mnie: "#!$%@? nawet nie widział co zrobił! nic panu nie jest? jakoś pomóc?". Propsy dla babeczki :)

Ja już nie wiem jak po tych #!$%@? DDRach jeździć.. Tam jest z 2km drogi, wjazdy na posesję co 30 metrów, każdy z samochodów w każdej chwili może zechcieć wjechać w którąś bramę nie patrząc co się dzieje na ścieżce - masakra.

#rowerowyrownik #ruszbydgoszcz #wykoptribanclub

Skrypt | Statystyki
  • 7
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: to jest chyba jedyna ścieżka w okolicy, którą świadomie omijam i jadę ulicą. niedawno gdy mogłem tam jechać po ścieżce, akurat jechała sobie pani z panem na rowerkach, a obok... na smyczy leciał pies. :) a sam dobrze wiesz, że szerokość ścieżki to około 1-1.5m, więc już widzę jakbyśmy się tam w czwórkę zmieścili, razem z tym psem (:
  • Odpowiedz
to około 1-1.5m


@w00nski: i od strony Myśla są 2 zwężenia do ~80cm jakoś. Fatalna jest ta ściecha, ale dzisiaj jechałem tam w godzinach szczytu i staram się żyć w zgodzie z przepisami i kierowcami samochodów (sam nim jestem przecież). Mało nie przypłaciłem tego srogą glebą
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: dlatego ja przeważnie wjeżdżam na tę drogę od strony Koronowskiej w Maxie, a zjeżdżam od razu na rondzie kawałek dalej, bo inaczej się tam nie da.
ogólnie mieszkając na leśnym unikam tamtych dróg, własnie ze względu na kiepskie warunki. już wolę objechać od rynkowa i drugiej strony maksymialianowa (przez las), ale jeżdżę na 32c
  • Odpowiedz
@w00nski: ja dzisiaj sobie pojechałem sprawdzić czy uda mi się 2km Kolonijnej do ronda w Osielsku przejechać 32kmh w formie "zimowej", inaczej tam nie mogłem wjechać żeby się wyrobić w godzinę ;) ale też zbyt często tam nie jeżdżę, częściej w drugą stronę, od Nekli/Żołędowa skręcam w Kolonijną do Fordonu :)
  • Odpowiedz