Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 72
737 965 + 14 + 5 + 13 = 737 997

Puchar Polski CX - Kluczbork

Mój pierwszy start przełajowy w życiu. Pojawiłem się wcześniej by potrenować na trasie. Pierwsze wrażenia "Co ja tutaj robię, spierdzielam stąd zanim się połamię".

Trasa to pętla nie całe 3km. Mimo złego pierwszego wrażenia stwierdziłem że jednak lepszy DNF niż DNS więc trenowałem dalej. Na treningu przed zrobiłem 5 okrążeń + kilkukrotnie powtarzałem trudne technicznie momenty. Początkowo trochę biegałem z rowerem, ale im dłużej jeździłem po trasie tym lepiej szło. Ostatecznie wszystko byłem w stanie przejechać na rowerze. Największą sztuczną przeszkodą były dwie kłody ( na zdjęciu) ale byłem w stanie je przeskakiwać bez zsiadania. Więc luz. Dużo kopnego piachu, kilka ostrych sekcji w kszatałcie ltery V zjazd i zaraz podjazd, w tym jeden trudny podjazd, 4m pod górkę zakręt 90 stopni i 15m pod górkę w kopnym piachu. Trzeba było tam siłowo wjechać lub wbiegać. Sprawdziłem łatwiej było mi wjechać niż wbiec więc i tak ją pokonywałem.
Na treningu ze 2 razy nie zmieściłem się w trasie i wypadłem po za. Nie mniej jednak z każdym okrążeniem czułem się coraz lepiej i pewniej. Więc było git :)

o 9:45 nastąpiło zamknięcie trasy a start mój był o 10:51. Pojechałem więc do auta zjeść banana, napić się i kręcić się na rowerze by nie ostygnać.

Pod sektorami pojawiłem się około 10:40. Tutaj duża niepsodzianka. W kategorii Amator 3/4 grupy zamiast na przełajach max 33c była na mtb i gravelach. Przy mocno kopnej trasie bardzo to demotywowało bo mieli dużą przewagę. Na start byliśmy wywoływani nazwiskami. Wchodziłem ostatni. Ekstra.

Chwilę potem start ostry, oczywiście problem z ruszeniem straciłem z 3s na wpięcie w pedały. Ihaa. Jak już się wpiąłem i ruszyłem to kilka osób na MTB wyprzedziłem na asfaltowej sekcji przed wjazdem w teren. W terenie szło dość dobrze, ale po chwili wjechaliśmy w sypki odcinek szeroki na dwa rowery, zawodnik przede mną jechał wolniej więc postanowiłem go wyprzedzić. Zacząłem mówić "Prawa moja" Ale pomiedzy Prawa a moja dostałem od niego strzała tylnim kołem w moje przednie i się położyłem. Za mną dwie osoby przejechały mi po nodze i jedna mnie wyprzedziła. Ekstra, na szczęście noga cała nie połamana. Dalsza cześć trasy bez większych zmian, dwie osoby wyprzedziłem po drodze, jedna wyprzedziła mnie, na ostatnim okrążeniu na dość mocnym zmęczeniu nie udało mi się przeskoczyć kłody. Zahaczyłem przednim kołem i zaryłem głową w ziemię jak struś w piach. Reszta bez większych przygód dojechałem na pozycji 15 na 20 którzy ukończyli w mojej kategorii z przeogromną stratą do lidera 11 minut.

Jedynie co mi się nie podobało, to fakt że kategoria Amator startowała na czym chciała. Wyścig przełajowy a ludzie na gravelach z oponami 40c, Mtb na balonach, nawet dwa fulle widziałem. Nie oszukujmy się - przełaj nie miał tam żadnych szans w starciu z mtb. No ale trudno, to tylko wymówki bo jestem za słaby a inni byli mocniejsi.

Podsumowując debiut w ściganiu przełajowym uważam za udany, zabawa przednia, wynik mniej ważny ale i tak dobry.

Wpadły też #kwadraty

Max square: 23x23
Max cluster: 628
Total tiles: 1235 + 3

#rowerowyrownik #wykoptribanclub #przelaj #cyclocross #gravel #hiponaszosie #rower

Skrypt | Statystyki
Hipodups - 737 965 + 14 + 5 + 13 = 737 997

Puchar Polski CX - Kluczbork

Mój pie...

źródło: comment_1635161600ChtLHy9O92ZWrduEJ49vMc.jpg

Pobierz
  • 6
Jedynie co mi się nie podobało, to fakt że kategoria Amator startowała na czym chciała. Wyścig przełajowy a ludzie na gravelach z oponami 40c, Mtb na balonach, nawet dwa fulle widziałem. Nie oszukujmy się - przełaj nie miał tam żadnych szans w starciu z mtb. No ale trudno, to tylko wymówki bo jestem za słaby a inni byli mocniejsi.


@Hipodups: no dla mnie to nieporozumienie XD Zabawa zabawą, ale to bez
@geuze:

Dobrze, żeś pan cały i zdrowy i samych sukcesów w dalszych startach.


A dziękuje dziękuje. Przełaje traktuję głownie treningowo. Skupiam się i tak na szosie :)

no dla mnie to nieporozumienie XD Zabawa zabawą, ale to bez sensu.


Dla mnie też. Sam kupowałem specjalnie węższe opony bo moje miały 35mm na obręczy..
Kolejnym razem wystartuję w elicie, co za różnica w której kategorii dojadę na końcu. Ważna zabawa, bodziec treningowy
@Hipodups Z racji 5 letniego doświadczenia w tej dziedzinie kolarstwa mogę ci jako wujek dobra rada powiedzieć żebyś się nie przejmował chamstem i specyficzną atmosferą na zawodach cx. Nie zdziw się jeśli ktoś sprzeda ci łokcia w zakręcie lub zajedzie drogę tylko po to aby być przez chwilę przed tobą:) i piszę to z perspektywy osoby która startowała w Elicie przez parę lat.. A jeśli to pierwszy start i masz jakieś większe
@Kolarzzwyboru: muszę się w takim razie przyzwyczaić, na szosie nie ma tego problemu, bo jednak tam się troché bardziej uwaza, bo polozenie peletonu przy 40km/h + to nic fajnego, a i samemu się tak nie wpycha :) Doświadczenia technicznego prawie nic, tyle co #kwadraty na szosie :D ja cale życie na szosie więc teren dopiero odkrywam. Nie mniej jednak sama idea przełajów jako uzupełnienie treningu w zimę wydaje się idealne, a