Wpis z mikrobloga

@vogello: przecież tam jest spokojnie ponad metr wolnego miejsca, może nie przepisowe półtora metra, jednak nie wydaje się żeby szczególnie utrudniało pieszym przejście chodnikiem. Ulica jest za to wąska i widać, że dwa samochody mijają się na styk. Jeśli nie ma zakazu parkowania pojazdów na chodniku to dlaczego ludzie mieliby z tego nie korzystać? Pomijając fakt, że parkują tam pewnie w większości mieszkańcy osiedla - jakby im to nie pasowało to
  • Odpowiedz
@pjukar: Patrząc na kostkę jest tam max 4 kostki od opony do krawężnika (SUV na 1 planie)czyli jakieś 80 cm czyli prawie 2x mniej niż wymagają przepisy
  • Odpowiedz
@bambaryua: bo 1,5m jest odpowiednie i zgadzam się z tym - sam jestem kierowcą, ale też #!$%@? mnie jak ktoś zaparkuje przy samej ścianie budynku, że czasami kolana się nie mieszczą. Wiem wiem, że PORD i w ogóle, ale każdy myśli za siebie i jest w stanie stwierdzić czy zaparkowany w ten sposób samochód będzie znacząco komuś utrudniał przejście czy nie będzie. Widać gołym okiem, ale zawołam jeszcze opa @PanProgramista,
  • Odpowiedz
Jeśli nie ma zakazu parkowania pojazdów na chodniku to dlaczego ludzie mieliby z tego nie korzystać?


@pjukar: ale co ty gadasz, parkowanie na chodniku jest generalnie DOPUSZCZALNE gdy spelnisz wytyczne z Art. 47. 1. - a jesli ich nie spelnisz / jest to niewykonalne to takie parkowanie jest ZABRONIONE. To naprawde nie jest skomplikowane. Twoja interpretacja to typowe "no ale to gdzie ja mialem zaparkowac?" 1m to taka odleglosc ze dwoch
  • Odpowiedz
@vogello: zawsze można postawić strefę ruchu i problem sam się rozwiąże, pierwszeństwo będą mieli piesi. Już nie mówię o dostawach prywatnych paczek do domów/paczkomatów, ale ulica musi być przejezdna ażeby chociaż śmieciarka mogła opróżnić kontenery, nie wspominając już o służbach ratunkowych. Ludzie sobie tak parkują, bo jest na to przyzwolenie i tyle. A co do osób na wózku to mam kumpla wózkersa i nie narzeka, nawet ze schodów potrafi sobie zjechać.
  • Odpowiedz
@pjukar: Chyba ci chodzi o Strefe zamieszkania. Strefa ruchu oznacza że w danym miejscu (np. na parkingu na prywatnej posesji) obowiązują ogólne przepisy kodeksu ruchu drogowego.
  • Odpowiedz
@PanProgramista: W busie koła są skręcone w prawo i moim zdaniem gość cofał z uliczki, żeby wjechać pod paczkomat (pewnie w tym miejscu zawrócił), a baba wjechała w ostatniej chwili, nie zwracając uwagi na cofającego busa.

Sam bym ją #!$%@?ł.
  • Odpowiedz