Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #warszawa #powrotdodomu

tldr: Po 10 latach wracam do Polski z UK - na co sie psychicznie przygotowac? :D

Drogie Miraski,
Czas wracac z obczyzny. Ostatni raz na krotko bylem w Polsce 4 lata temu. Kontakow zostalo niewiele, wiec nie wiem czego sie spodziewac. Na mirko bylo klika wpisow ktore przestrzegaja przed powrotem, ale chcialbym to zebrac w jednym miejscu, zeby sie psychicznie przygotowac na to co mnie czeka.

Kwestie finansowa mozna zupelnie pominac bo bede pracowac dla obecnego pracodawcy tyle ze w pelni zdalnie. Nie do konca wiem jak ogarnac jeszcze otworzenie JDG, ale to mam nadzieje zalatwi mi ksiegowy no i chyba mam 6 miechow zeby zmienic rezydencje podatkowa.

Kolejna sprawa to, ze jestem 36 letnim dziadem i moze macie pomysly, jak nawiazac nowe znajomosci w WWA (cos w stylu meetup?).

Wracac bede na 100% - musze sie mama zaopiekowac bo zdrowie jej podupada a ma tylko mnie.

Bede wdzieczny ze wszystkie rady <3
  • 296
- Usuń wykop, wiadomości i wogole najlepiej cały internet,
- Zablokuj tvp, tvn, polsat, ttv, tv4 i wszystkie takie kabały,
- Nie zadawaj się z nikim toksycznym czyli lepiej omijaj większości ludzi lub znajdź gdzieś normalnych,
- Nie mów obcym nic w stylu "Jak tam" bo jeszcze dostaniesz w morde albo Cie zwyzywają ale to już rzadziej z tym, a napowno się głupio nie uśmiechaj,
- Nie przejmuj się sprawami podatkowymi czy
@taukuZielonka: Dziwne, że akurat teraz wracasz. Przecież to najgorszy moment na powrót. W Polsce panuje teraz chaos i nieład. Rosnąca inflacja, stopy procentowe, pis wprowadzający totalitaryzm. Ja po 2 tygodniowych wakacjach miałem już dość, a co dopiero jakbym miał wrócić teraz na stałe. W narodzie wyczuwalny jest ogólny wku*w na wszystko i wszystkich. Odzwyczaiłem się też od tego jak bardzo ludzie są dla siebie niemili na codzień. No thanks. Jedyne co
A i musisz polubić zime błotnistą, brudne powietrze i beton.

Zajmij się sobą: bieganiem lub rozwojem i na nic innego nie zwracaj uwagi.

A i służba zdrowia w uk wbrew temu co gadają jest wiele lepsza (chyba ze masz hajs na prywate).

Kawa w Coście coś z 8 zł, olej Kujawski 10 zł itd
W pracy jak dostaniesz 200 zł podwyżki to udawaj i się ciesz bo to dużo dla ludzi.

Kurde
@majkkali: Wiesz, na temat polityki nie bede wchodzil, bo to nie wpis do tego. Natomiast, mnie inflacje moze, wrecz cieszyc, bo bede mogl wiecej zlotowek kupic. Wiec CHYBA bede zawsze do przodu troche, bo moja pensja nie bedzie musiala nadganiac za polska inflacja.

A co do ludzi, to ja nie jestem zachwycony brytyjczykami, i jak @Anyper pisal, zamierzam sie dystansowac od toksycznych osobnikow ;) Wole chyba tez szczere chamstwo, niz nieszczere
@dominik-ortyl:

Wracac bede na 100% - musze sie mama zaopiekowac bo zdrowie jej podupada a ma tylko mnie.


Rozmawialem o tym z mama, ale ona ma w Polsce swoich znajomych, jezyka nie zna, wiec watpie, ze bylaby szczesliwsza w UK. Ale kto wie - "Chcesz rozsmieszyc Boga, to powiedz mu o swoich planach" ;)
Bo brytyjska taka świetna??? Nie bądź śmieszny XD Polskie prywatne leczenie jest 1000x lepsze od NHSu (a OPa na prywatne leczenie na pewno stać)


@Ag90: W Polsce kolega dostał już krzyżyk od onkologa i leczenie zachowawcze chemią. W Warszawie. Syn zabrał go do UK i tam zarejestrował jako swojego pracownika. Dostał nowoczesne leczenie, wrócił i żyje do dzisiaj. Chyba nie wiesz jaka przepaść nas dzieli.
@EliG: Ja na facebooku czytalem dokladnie odwrotna sytuacje. Natomiast mam status osiedlenca, wiec jakby nasza sluzba zdrowia zawiodla, to przez 5 lat moge wrocic jak gdyby nigdy nic :P Natomiast ja mam same negatywne doswiadczenia z NHS ¯\_(ツ)_/¯
Rynek najmu mieszkań to patologia, policja nie jest po to, by ci pomóc, a urząd skarbowy jest od tego, by cię oskubać. No i wszędzie obowiązuje kult pieczątki i podpisu. To tak na start, cobyś nie przeżył szoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@chemik_kieszyk: byłeś kiedyś w UK? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo z twojego wpisu wynika że gość ucieka z Mordoru, do Gondoru