Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #warszawa #powrotdodomu

tldr: Po 10 latach wracam do Polski z UK - na co sie psychicznie przygotowac? :D

Drogie Miraski,
Czas wracac z obczyzny. Ostatni raz na krotko bylem w Polsce 4 lata temu. Kontakow zostalo niewiele, wiec nie wiem czego sie spodziewac. Na mirko bylo klika wpisow ktore przestrzegaja przed powrotem, ale chcialbym to zebrac w jednym miejscu, zeby sie psychicznie przygotowac na to co mnie czeka.

Kwestie finansowa mozna zupelnie pominac bo bede pracowac dla obecnego pracodawcy tyle ze w pelni zdalnie. Nie do konca wiem jak ogarnac jeszcze otworzenie JDG, ale to mam nadzieje zalatwi mi ksiegowy no i chyba mam 6 miechow zeby zmienic rezydencje podatkowa.

Kolejna sprawa to, ze jestem 36 letnim dziadem i moze macie pomysly, jak nawiazac nowe znajomosci w WWA (cos w stylu meetup?).

Wracac bede na 100% - musze sie mama zaopiekowac bo zdrowie jej podupada a ma tylko mnie.

Bede wdzieczny ze wszystkie rady <3
  • 296
@getin: hehehe - za takie dupy to ja serdecznie dziekuje xD
@betonowysedes - "Smoke weed everyday" mam nadzieje, ze moje #narkotykizawszespoko wystarcza ;)
@mielonkazdzika - uwierz mi, ze hajsowi daleko do wszystkiego, i mowie to z perspektywy czlowieka, ktory za dzieciaka zbieral butelki, zeby miec do jesc ;)
@Poldek0000 - mama ma swoja psipsioly i angielskiego praktycznie nie zna - slabo by sie jej tu mieszkalo :(
@taukuZielonka: ja przez te 10 lat zauważyłem, ze Polska sie mocno rozwinęła. Poza ostatnimi 3-4 latami to duzo plusów. Zaraz z kazdego większego miasta dojedziesz do innego duzego na "eskach", ktore sa na takim samym poziomie albo i wyższym niz autostrady za granicą. Jadąc na wieś nie ma juz rozpadających sie domów, a pełno nowych budynków + sprzet rolnikow jest o kilkanaście poziomow wyzszy. Nie wiem jak na rynku pracy, bo
@taukuZielonka: jak pracujesz zdalnie to wynajmuj coś dalej od centrum. Nawet i kawałek od metra - będzie taniej. Przynajmniej powinno...
Dzielnice na B: Bemowo, Bielany, Białołęka.

Ale podejrzewam, że warszawa Cię pozytywnie zaskoczy. Trochę się zmieniło przez ostatnie lata.
A co do nawiązywania znajomości - nowy świat, krakowskie, od biedy mazowiecka czy pawilony: kluby/knajpy - zależy jaką muzykę lubisz...