Wpis z mikrobloga

@Eliade:

Śmieszą mnie argumenty że płyty indukcyjne są lepsze "bo bezpieczeństwo", tak jakby podłączanie 3,5kw na żyle 2,5mm było bezpieczniejsze XD

Poza tym pod względem czysto ekologicznym (biorąc pod uwagę emisję co2/kwh w polsce), gaz jest najlepszy do gotowania
  • Odpowiedz
@xan-kreigor: Tak, bo co weekend podłączasz płytę do zasilania. Bierzesz profesjonalistę i robisz to raz - porządnie. Bezpieczniejsze jest dlatego że nie zajara Ci się pryskający tłuszcz.

Prąd jest bardziej ekologiczny bo po prostu zużywasz tej energii mniej. Bo nie ma takich strat w przestrzeń dookoła gara.

ale nie ma stałej temperatury, tylko ciągle dogrzewa co wpływa na smak dania.


@ruszcz: Przy wyższej mocy indukcja grzeje cały czas. A przy
  • Odpowiedz
@eshape55: wieksza kontrola płomienia i temperatury, możesz podnieść naczynie, operować nim nad ogniem a nadal będzie grzane - dla pro to może mieć znaczenie. Ja profesjonalistą nie jestem, gotuję sobie proste obiadki więc u siebie mam indukcję i jej na nic nigdy nie zamienię.

@paramyksowiroza: @-PPP-: @Kosciany: @janekplaskacz:
Z solgazem była afera. Gościu był w necie mega popierany i wbiłą mu trochę sodówa do łba.
Wdał się
  • Odpowiedz
: zostawię tylko pod tym wątkiem, że moim zdaniem płyty gazowe Solgazu to pomyłka, której żałuję każdorazowo gotując coś w domu rodzinnym. Zanim się to badziewie naagrzeje, to czekaj sobie 5 minut, a niech Ci coś znacznie kipieć i chcesz zmniejszyć moc, to lepiej odstaw garnek na bok, bo do dodatkowej temperatury dane pole będzie dochodziło kilka minut i przez ten czas dalej olej bedzie pryskał a woda z ziemniaków kipieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Eliade: gaz jak umiesz w gotowanie i dużo czasu spędzasz w kuchni, indukcja jak nie xD elektryczna to się w ogóle do niczego nie nadaje
  • Odpowiedz
@Eliade: Ceramiczna ("elektryczna*") jest przeżytkiem (z czasów gdy nie istniała indukcja), pod względem ceny ustępuje tej na gaz (zakup i cena paliwa), zapewnia jedynie w stosunku do niej brak spalin i łatwiejsze czyszczenie, większe bezpieczeństwo jest dyskusyjne przez mocne nagrzewanie. Indukcja jest o rzędy wielkości bardziej oszczędna od ceramicznej ("elektrycznej*") i od gazowej również, nie nagrzewa się bardziej niż do ok 60 stopni (zależy od modelu) ma wyższą cenę zakupu (moim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Eliade: indukcja >gaz >elektryczna

Na elektrycznej to #!$%@? zanim woda zacznie wrzeć to wcześniej #przegryw zarucha

No i po wyłączeniu jej i zostawieniu patelni z samym olejem zadymisz, albo nawet podpalisz chatę, bo grzałki jeszcze grzeją zakumulowanym w sobie ciepłem
  • Odpowiedz
@Eliade:
Masz gaz? Bierz gaz.
Nie masz gazu i chcesz tanio, bierz elektryczną.
Nie masz gazu i masz pieniąze, bierz indukcje.
Proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eliade: Najlepsi to ci co mówią że gaz naj, ale jak chcesz szybko wodę zagotować to w czajniku XD W życiu bym do gazu nie wrócił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz