Wpis z mikrobloga

W czasie covida wypowiedziałem umowę w Zdrofit z powodu zamknięcia wszystkich siłowni w trybie natychmiastowym. Stwierdzili, że zamkną umowę dopiero jak ponownie się otworzą, czyli po paru miesiącach. Ponad tydzień temu dostałem poniższego maila. Wysłałem im pytanie na jakiej podstawie w regulaminie i prawnej żądają ode mnie pieniędzy oraz dlaczego mam aktywne konto na ich portalu z danymi (wydaje mi się, że powinni je usunąć). Nie odpisali, mimo przypomnienia. Teraz zacząłem dostawać maila od jakieś firmy oddłużeniowej.

Wydaje mi się, żę nie mieli prawa zamykać umowy w innym terminie (nie było podstawy prawnej do zamknięcia siłowni), ponadto nie udzielili mi wystarczających informacji, ani nie udzielili odpowiedzi. Kwota nie jest dla mnie problemem, za to podejście - już tak, wiec nie chciał bym tego tak zostawiać. Pytanie jak to ugryźć?

#zdrofit #silownia #prawo
Gorasul - W czasie covida wypowiedziałem umowę w Zdrofit z powodu zamknięcia wszystki...

źródło: comment_16336013117MaLDNEovsd4ym2g807Ulu.jpg

Pobierz
  • 3
@Gorasul:
Nie kontaktuj i nie odpowiadaj firmie windykacyjnej (zakładając że to faktyczne pisemko a nie scam).
Skontaktuj się za to z Rzecznikiem Praw Konsumenta albo Federacją Konsumentów i poproś o poradę (robią to za darmo).