Wpis z mikrobloga

@Volki: Pytałam znajomych to mówili fajnie by było mieć Cię blisko, ale nie wracaj ¯_(ツ)_/¯
@Xavano2: No serio, męczy mnie ta decyzja..
@krzyzakp: w Polsce perspektywa na pracę w korpo za około 7-8k netto, wiem że rząd robi co chce, ale ja tęsknie za ludźmi, za tym że jestem u siebie a nie emigrantką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@groman43: Przyjeżdżam regularnie i z perspektywy
@OrzechowyDzem: Nie samą pracą człowiek żyje ¯_(ツ)_/¯ tu nie chodzi k to, że ja nie mam ani jednego znajomego, ale o to że nigdy mi nie zastąpią rodziny oraz przyjaciół takich od lat. Możesz nie rozumieć, dla mnie nie ma w tym nic xD
@zimnyZmarzlak: Może to jest taki kompromis jakiego szukam. Dzięki, pomyśle o tym bo szczerze żyję od urlopu do urlopu. Na każdy wyjazd staram się gdzieś wyskoczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Lala-Sassy: zależy po co chcesz wracać- do rodziny? Do przyjaciół? Jak tylko do przyjaciół, to trochę niezbyt decyzja. Masz kogoś? zależy też czy masz coś odłożone- według mnie nie ma sensu wracać jak nie stać się żeby szybko spłacić jakąś nieruchomość. No i jak masz zarabiać 8k netto to będzie spoko na pewno, poza tym trochę taniej w sklepach, niż w Szwajcarii ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam
@upadly: Nie są.
@Lala-Sassy: ile masz lat? może znajdź jakieś hobby gdzie mogłabyś poznać ludzi? Ja też nie mam nie wiadomo ilu znajomych, ale nawet i na nich czasem nie mam czasu (albo siły ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Ale nie wyobrażam sobie wyjazdu ze Szwajcarii do Polski (ani do innego kraju). Żebyś szybko nie pożałowała.
@upadly: może powiem tak, nie są otwarci na kumplowanie się z Polakami. Mam tu kilku znajomych Polaków i każdy mówi to samo. Ale ja wiem z czego to wynika. Oni są u siebie, mają przyjaciół, znajomych od lat szkolnych, często tez rodziny i po prostu nie mają miejsca na nowe znajomosci. Jak jeszcze mieszkałam w Polsce i miałam w pracy jakieś osoby zza granicy to tez ich nie zapraszałam np. na