Wpis z mikrobloga

spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że studiuje medycyne bo i tak informatyka zastąpi lekarzy (°° jak myślicie, faktycznie Al zastąpi dermatologów czy radiologów w ciągu 20 lat?

nie dość, że mnie wkurzył, to nawet informatyke nie studiuje na politechnice ale na uniwersytecie, kiedy zapytałam ile zna języków programowania: powiedział, że żadnego... wyśmiałam, go, że z takim podejsciem nie napisze zadnego programu który zastąpi chociaz ułamek lekarza i minka mu zbledła.

szok, zwłaszcza, że myślałam, że ma troche oleju w głowie a ja właśnie siadam do nauki bo ona chociaz ma efekty (ʘʘ)

#informatyka #studbaza #tinder #zwiazki #programowanie
jmuhha - spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że st...

źródło: comment_16328086188Ak3bZAVjr8nPVWZZJ6I4X.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • chlopak ma racje 32.3% (458)
  • ja mam racje 67.7% (962)

Oddanych głosów: 1420

  • 95
  • Odpowiedz
radiologów w ciągu 20 lat?


@jmuhha: Radiologów na pewno. Już teraz AI znacznie lepiej i bezbłędnie analizuje zdjęcia oraz nawet rase pacjenta, a lekarz musi uczyć się do tego pół życia i popełnia błędy.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Ostatecznie to cały gatunek zostanie zastąpiony, ale czy w 20 lat? Z tego co czytałem, to raczej za 8-10 lat. Trzeba pamiętać, że AI wraz z rozwojem rozwija się coraz bardziej, mamy tutaj sprzężenie zwrotne dodatnie, wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, sztuczna inteligencja pomaga rozwijać sztuczną inteligencję szybciej.
  • Odpowiedz
@jmuhha: sprawa pierwsza:
Spora część ludzi którzy tutaj coś napiszą niestety gadają bzdety (dlatego, że nie mają pojęcia o czym mówią), więc nie się sugeruj.
Sprawa druga:
W wielu rzeczach AI może lekarza wspomóc, ale nigdy nie zastąpi. Dlaczego? Prosta sprawa - życie ludzkie i zdrowie, jego wartość, kwestie etyczne(co jak AI się pomyli?), niedoskonałość AI. Aktualne AI wcale nie jest inteligentne i nie będzie za naszego życia. W momencie gdy
  • Odpowiedz
@jmuhha: Typowa rozmowa medyk vs informatyk, która wynika z wyobrażenia, że skoro funkcjonowaniem ciała człowieka rządzą zjawiska, które opisują nauki ścisłe - chemia, fizyka to diagnostyka i leczenie chorób również takie jest. Niestety są w głębokim błędzie, ponieważ w chorobie jest też dużo „nieścisłych” elementów i kto pracował z pacjentem ten doskonale wie, że ars medica jest nadal ARS, a nie tylko scientia. Jednocześnie prawdą jest, że komputeryzacja sporo ułatwia i
  • Odpowiedz
@jmuhha: w wielkiej brytanii jak najbardziej możliwe. Co za problem napisać program, który w 100% przypadków wypisze receptę na paracetamol xdddd
  • Odpowiedz