Wpis z mikrobloga

spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że studiuje medycyne bo i tak informatyka zastąpi lekarzy (°° jak myślicie, faktycznie Al zastąpi dermatologów czy radiologów w ciągu 20 lat?

nie dość, że mnie wkurzył, to nawet informatyke nie studiuje na politechnice ale na uniwersytecie, kiedy zapytałam ile zna języków programowania: powiedział, że żadnego... wyśmiałam, go, że z takim podejsciem nie napisze zadnego programu który zastąpi chociaz ułamek lekarza i minka mu zbledła.

szok, zwłaszcza, że myślałam, że ma troche oleju w głowie a ja właśnie siadam do nauki bo ona chociaz ma efekty (ʘʘ)

#informatyka #studbaza #tinder #zwiazki #programowanie
jmuhha - spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że st...

źródło: comment_16328086188Ak3bZAVjr8nPVWZZJ6I4X.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • chlopak ma racje 32.3% (458)
  • ja mam racje 67.7% (962)

Oddanych głosów: 1420

  • 95
@jmuhha juz teraz lekarz współpracuje z AI. AI zbiera wssystkie dane, badania pacjenta z X lat i sugeruje co może doskwierać czlowiekowi oraz jakie badania mozna zrobic - w ramach profilaktyki lub w celu znalezienia choroby.
To zadaniem lekarza jest podwójna weryfikacja oraz ocena tego co AI wypluje. Bo system zbiera dane i nie widzi pacjenta - w przeciwieństwie do lekarza. Także dlugo jeszcze AI nie zastapi lekarza, ale praca bedzie wyglądać
@jmuhha: ogólnie, z tego co gdzieś zasłyszałem - AI ma sporo większą wykrywalność zmian na zdjęciach RTG niż ludzie, lepiej wyszukuje i ma większą skuteczność w identyfikowaniu co jest nie tak. Ciekawe kiedy wejdzie to do ogólnego użycia. Bo mam nadzieję, dzięki temu kogoś uratują i będzie mógł żyć - a nie diagnoza w wysokim stanie choroby i dobranoc ;/
@jmuhha: czytałem znanego tu szerzej znanego Penrose'a i tak ostatnio trochę zainteresowałem się neurobiologią w końcu zacząłem czytać o neurologii i wydaje mi się, że medycyna dzięki IT ma szansę przestać być szarlatanerią, w końcu człowiek to masa układów najczęściej nieliniowych i nie wiem jak medycyna bez techniki ma sobie poradzić...