Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
@Prusti nie wiem, może Ty łazisz na L4 z zaraźliwa choroba (no bo tak, jak miałam złamaną rękę to mogłam wychodzić xD i się parę razy zdarzyło), ja leżę w łóżku praktycznie całe dnie.
@dr_papieros: #!$%@?, jak ja tego nienawidzę. U mnie co prawda aż takie #!$%@? teksty nie lecą, ale mentalność niewolnika niestety jest, na L4 nie pójdzie tylko chory na antybiotyku lub hehe 3 tabciny weźmie i #!$%@? do pracy zarażając przy tym wszystkich wkoło. A jak pójdzie nawet już na to L4 to płacze szefostwu (autentycznie) i przeprasza, że mu tak przykro, że postara się tylko na 2-3 dni by trochę dojść
Ja przynajmniej raz na pół roku idę sobie na tydzień L4 żeby sobie odpocząć ( ͡º ͜ʖ͡º) i nie marnowac urlopu.
Bo coś te składki się przecież płaci ( ͡º ͜ʖ͡º)
Branie tygodnia L4 na grypę czy inny szajs zawsze oznacza, że nie dostaniesz nic a do tego nie możesz nawet głupiej faktury wystawić. Była nawet sprawa, że ktoś na L4 otrzymał przelew za terminową fakturę i jakiś urzędas podważył mu zwolnienie bo przecież "pracował".


@smk666: Nie rozumiem jak człowiekowi się musi nudzić w życiu żeby będąc na b2b brać l4 za które się dostaje pewnie z 50zł dziennie i równocześnie staje
@dr_papieros: to teraz jak to wygląda w cywilizowanym kraju

budzisz się rano i źle czujesz, ale masz sporą pewność, że to tylko jednodniowa niedyspozycja? dzwonisz do przełożonego i mówisz, że się źle czujesz. cyk, chorobowe wpisane bez zaświadczenia od lekarza, zapłacone 100%.

jak jesteś bardziej chory, bierzesz l4, dostarczasz je pracodawcy po zwolnieniu. i tak samo, 100% zapłacone.

i teraz najlepsze - nikt tego nie nadużywa, każdy ma do siebie zaufanie
@dr_papieros: to ze mną nikt by tutaj nie pracował, nie ma dnia żebym nie kichał i każdy by mnie wysyłał do domu od razu
wiosną i latem coś mnie alergizuje a przez resztę roku to po nocy mam nos zawalony i jak się nie skicham parę razy to dzień zmarnowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wystarczy że się podniosę, chwilę pochodzę i przechodzi