Wpis z mikrobloga

Dziś w nocy fanatycy tramwajów spotkali się, aby wspólnie zachwycać się 120 letnimi złomami, niejako potwierdzając fakt, że jarają się reliktami komunikacji publicznej.
Impreza udała się doskonale! Nie obyło się bez obowiązkowego elementu jazdy tramwajem po Wrocławiu: wykolejenia.
Na Legnickiej wykoleił się "Juliusz", a za nim utknął "Ogórek" XD
Fani tramwajów mogli więc doznać wszystkich luksów podróży tym nieskutecznym, drogim i przestarzałym środkiem transportu


( ͡° ͜ʖ ͡°)
W specyfikacji TORYwolucji nie było o kompatybilności wstecznej! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

via Zezłomować Wrocławskie Tramwaje
#wroclaw #mpkwroclaw
shinX - Dziś w nocy fanatycy tramwajów spotkali się, aby wspólnie zachwycać się 120 l...

źródło: comment_1632642010sBlYh2tiflZ6STZVBz6yJc.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@shinX dzięki za ciekawostkę, Kolego! O ile same pojazdy mogą być staroświeckie, to według mojej wiedzy, komunikacja szynowa jest tańsza energetycznie od innych, ze względu na małe opory ruchu pojazdów torowych.
  • Odpowiedz
@shinX:

tym nieskutecznym, drogim i przestarzałym środkiem transportu


Wszystko fajnie, ale:
Nieskuteczym - skutecznym, tylko nie we Wrocławiu
Drogim - drogie to jest metro. Wystarczy sprawdzić koszt budowy 1 km takiej trasy
Przestarzałym - samochody i pociągi też wymyślono ponad 100 lat temu, a my nadal nimi jeździmy. Taki shinkansen czy tjv swietnie się wpisują w potrzeby komunikacyjne współczesnych miast.

Rozumiem niechęć i krytykę MPK, ale tramwajów i pociągów będę bronić
  • Odpowiedz
komunikacja szynowa jest tańsza energetycznie od innych, ze względu na małe opory ruchu pojazdów torowych


@pr0rebel: tu trzeba podkreślić, że tak jest gdy sieć jest zaplanowana z głową. Czyli wydzielone torowiska, oraz zielona fala / wykrywacz przełączania świateł jak się tramwaj do nich zbliża.
Jeżeli tramwaj ciagle staje i się rozpędza to zużycie energii bardzo wzrasta, bo utrzymanie w nim prędkości, tak jak i w pociągu nie jest jakoś bardzo energochłonne.
  • Odpowiedz
@shinX: O #!$%@? chodzi z tymi tramwajami we Wrocku? 30 lat żyje w Katowicach gdzie jest tramwajów od #!$%@? i w życiu nie widziałem wykolejonego tramwaju ani w sumie nawet nie słyszałem o żadnym wykolejonym, a na śląsku powstaje od cholery uszkodzeń gruntu z powodu szkód górniczych
  • Odpowiedz