Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jakiś dziadek spruł się do mnie na stacji, że po zatankowaniu auta nie przestawiłem go żeby zwolnić dystrybutor tylko poszedłem zapłacić. Od zawsze tak robię i tak samo robią znajomi, ogólnie poryłem się, bo pierwszy raz widzę żeby ktoś miał z tym problem. Jak wy robicie mirki?

po zatankowaniu auta na stacji

  • idziecie zapłacić i odjeżdżacie 92.3% (4233)
  • przestawiacie auto i idziecie zapłacić 7.7% (351)

Oddanych głosów: 4584

  • 207
@dawid131: wlasnie w wysrywie chodzi o to, ze jest coraz wiecej stacji gdzie nie czekasz. Kiedys bylo tak jak ja mowie, potem dlugo tak jak wy twierdzicie, a teraz znowu jest jak wspominam.

Btw nie pracowalem na stacji, po prostu wiem jak wyglada stacja, jej procesy biznesowe i system komputerowy. Wychyl sie z za kasy kawalek czekajac az ktos kupi 10 hotdogow to tez obaczisz ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blendzior666: miałem nieraz sytuację na Orlenie po drodze z pracy że w godzinach szczytu kiedy kolejka do dystrybutorów była po 20 min że niektórzy potrafili zastawić dwa dystrybutory i czekać na hot doga
Nie ma czegoś takiego jak ,,zablokowany" dystrybutor. Pracownik stacji potwierdza (albo i nie ) tankowanie, daje zgodę. Jeżeli są już dwie transakcje to faktycznie trzeci klient nie zatankuje, ale tylko wtedy. Ale nie odjeżdża się dopóki się nie zapłaci, mówie z perspektywy byłego pracownika stacji. Nie wiadomo jakie są Twoje intencje w takim razie, czy masz zamiar uciec czy coś, to nie pomaga. A gościem się nie przejmuj, jakiś idiota i tyle.
@blendzior666: odjeżdżam i idę zapłacić ale pod jednym warunkiem, że oprócz paliwa biorę: kawę, ciastko, kanapke
Nic mnie bardziej nie #!$%@? jak zajęty dystrybutor przez pół godziny, bo rodzinka poszła na obiad i nie może się zdecydować czy hotdoga z kabanasom czy z parówką, albo "Zbysiu a jak się obsługuje ten ekspres hehehe", albo damulka która kawy w aucie pić nie będzie i siedzi 40minut przy stoliku.
Ale jak tylko paliwko
nie wiem czemu, ale zawsze byłem przekonany, że dopóki jedna osoba nie zapłaci, to druga nie może zacząć tankować.


@seraph88: bo tak dalej jest na dużej ilości stacji benzynowych. Na Orlenie z tego co wiem to faktycznie jest opcja że odpala sie nowy rachunek ale tak czy inaczej, nie widziałem kogokolwiek kto by tankowaniu odjeżdzał na parking i dopiero wysiadał zapłacić. Strata czasu.
@blendzior666: Jak ide tylko zaplacic to nie przestawiam, ale jak chce kupic jeszcze hotdoga na ktorego bede czekal, to juz wtedy przestawiam. No chyba ze stoi tylko moj samochod, a kilka dystrybutorow jest wolnych, to wtedy nie przestawiam.
przecież i tak by nie zatankował. Dopóki nie zapłacisz, dystrybutor jest zablokowany.

Jakiś spięty chłop Ci się trafił.


@seraph88: na takim BP np. jest wyraźny komunikat, by nie przestawiać samochodu przed zapłatą.
@blendzior666: jak idziesz tylko zapłacić, to nie ma sensu przestawiać, nikt nie zatankuje póki nie zapłacisz. Jak idziesz przy okazji na maraton srania, hot doga, kawę i pograć na automatach, to lepiej przestaw.
@programista15cm: Nie wyskakuje na ekranie żaden numer rejestracji, weee, widać tylko kwotę, rodzaj paliwa i numer dystrybutora (ewentualnie czy ktoś płaci online, ale nie ma danych osoby, która dokonuje płatności, jest ikonka telefonu i tyle). Numer rejestracyjny sprawdzamy na kamerach na żywo, ewentualnie na nagraniach, ale to w gabinecie tylko. Dystrybutor zezwala na dwa nalewy po kolei, przy 3 zablokuje się bez możliwości odblokowania, jeśli dwa poprzednie nie są opłacone. A,
O czym Ty w ogóle mówisz? Rachunek jest zamknięty dopóki go nie opłacisz.


@ATAT-2: Ogarnij się to nie lata 90 gdy na stacje jeździłeś ze starym. Od kilku lat jest tak, że kasjer patrzy na monitoring i odblokowuje dystrybutor dla następnego klienta a ty w tym czasie przestawiasz auto i idziesz na luzie zapłacić. W tym czasie ty masz otwarty rachunek, który w żaden sposób nie jest powiązany z blokadą dystrybutora.
@ATAT-2 byłem ostatnio w Polsce i tankowałem na shellu przy autostradzie, była kolejka na kilka samochodów przy każdym dystrybutorze, pracownik tzw placowy gadał przez walki-talki z kimś w środku i tamci odblokowywali instrybutory przed zapłaceniem, tylko trzeba było kwotę zapamiętać swojego paliwa.