Wpis z mikrobloga

Temat trochę inny, ale może ktoś pomoże.
Prowadzę Dom Dziecka dla 14 wychowanków w Kłaju - (niedaleko Niepołomic, Bochni, z Wieliczki czy Krakowa ok 30 min).
Do tej pory aby zmieścić się w budżecie wszystkie remonty robiłem sam, jednak ostatnio mam nawał pracy i nie mogę się wyrobić z pewnymi obowiązkami. Dlatego zwracam się z pytaniem czy mógłby ktoś polecić rzetelne osoby które mogłyby podjąć się zadania – potrzebuje fv.
Prace do wykonania:
demontaż kabiny prysznicowej, usunięcie płytek w obrysie kabiny wraz z GK (gk na stelażu) położenie GK i nowych płytek, montaż kabiny.
Odmalowanie jednego pomieszczenia
wykończenie otworów po montażu nowych drzwi – trzy pary
odmalowanie korytarza jeśli budżet pozwoli

#ddklaj #remontujzwykopem #remont
  • 78
@McCadron: przecież wiadomo że dla każdego wychowanka osobno nie kupujesz telewizora, laptopa i że jedna osoba ogarnia ileś dzieciaków jednocześnie... Chciałem zwrócić tylko uwagę na fakt że niektóre dzieciaki mają gorzej w typowo polskiej (ja to nazywam pisowskiej) rodzinie pincet plus, w której kasa ta idzie na balangi, a nie na rozwój dziecka. Taką miłość ojca alkoholika czy matki alkoholiczki w dupę sobie można włożyć. Wolałbym być w takim miejscu jak
Współczuje i trzymaj się miras. Wiem, że łatwo nie jest i sporo z tego przeżyłem wiec pozdrawiam wszystkich w tym temacie ()
@kuplende: choćbym nie wiem jak się starał, TVP we wrzucaniu ludzi do jednego wora za miliony $ z podatków i tak nie przebije, choć uznałem że warto próbować. Ja przynajmniej nie biorę za to publicznych pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gdziemojimbuspiatka: @shaelix92: Nie próbuje grać na uczuciach, nie liczę również na darmową pomoc wprost napisałem, że musze mieć fv więc równoznaczne jest to że ją opłacę. Mam pewien budżet na pracę jaką trzeba wykonać i na najpilniejsze rzeczy wystarczy. Wykonawcy szukam od miesiąca, większość z nich rezygnuje jak prosze o rachunek czy fv. Pozostali podawali naprawdę wygórowane ceny. Post zamieściłem na mikroblogu - dzięki życzliwym osobom został bardzo wypromowany.
@McCadron: i tu zmierzamy do meritum- Państwo zbyt mocno obciąża firmy, dlatego jak żądałeś FV, to nikt nie mógł Ci zrobić tego co chciałeś za pół darmo ¯\_(ツ)_/¯ Ale pisowcy nadal będą mówić że to przedsiębiorcy podnoszą ceny, i to ich wina, a nie rządu który dowala podatków na każdym kroku. Jak z tej kwoty brutto na FV przedsiębiorca musi oddać 45%, to zrozum że nie dostaniesz faktury na taką samą
4k na wychowanka ? To więcej niż niektóre dzieci z polskich rodzin xD


+ do tego pozostałe wpisy.

@shaelix92: Nudzi Ci się? poszukaj sobie zajęcia, śmieci w lasach posprzątaj, przy drogach. @McCadron dokłada starań, aby minimalizować koszty. Poprzedni remont robił sam, własnymi rękami.
Odchrzań się więc z łaski swojej od niego, a zajmij się czymś pożytecznym.
Od ciebie nikt niczego nie oczekuje, nawet twoich wypocin.
U mnie wypad na czarną. Op