Wpis z mikrobloga

#bnt #banot

Afera jest, bo bnt chce zarabiać na swoich filmach a wykopki pomimo samych programistów 15k i prezesów dużych firm nie wiedzą jak działa rynek.

YT demonetyzuje jego filmiki za pokazywanie czynów niebezpiecznych, do których zalicza się wspinaczka bez asekuracji a właśnie te filmy generują największą liczbę wyświetleń. BNT umie w montaż, ma kolesia robiącego muzykę, ma ekipę od robienia zdjęć i zapewne oni nie pracują dla BNT w celach charytatywnych - trzeba im zapłacić. Same wyjazdy, mandaty, sprzęt - wszystko kosztuje. Skoro jego najpopularniejsze filmy na YT nie zarabiają to trzeba wymyślić inny model biznesowy.

Pojawiły się głosy, że mógł robić zbiórki na mandaty - pomijając legalność tego czynu to już widzę wpisy wykopków, kiedy BNT po zebraniu pieniędzy na mandaty i ich opłaceniu kupuje za pozostałe pieniądze np. dwie karty pamięci, po dwa koła każda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego aż chce 40 zł za swój film? Bo trzeba oddać VAT, trzeba oddać dochodowy, inflacja zasuwa jak #!$%@? po mięsnym... no ale tego wypokowe rekiny biznesu nie wiedzą.

Według mnie powinien uruchomić wsparcie swojego kanału na YT. Google zabiera bardzo dużo dla siebie, ale według mnie model biznesowy polegający na publikowaniu filmów tylko dla patronów byłby według mnie o wiele lepszą decyzją.

Co do tego, że go nie wypuścili do tej pory. Nie mówi po francusku, ma tłumacza. Wszedł w krótkim czasie na wiele budynków, zapewne zlecono wykonanie jakiś testów psychologicznych i psychiatrycznych w celu stwierdzenia, czy chłop jest normalny. W Polsce miał już robione takie testy. Jest obcokrajowcem, być może musi być dokładniej sprawdzony niż rodowici ubran klajmberzy.

Pewnie nikt tego nie przeczyta, ale mam to gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
  • Odpowiedz
@GratisLPG: Nie twierdzę, że Marcin nie ma dużych kosztów prowadzenia firmy albo że nie zasłużył na porządny zarobek, ale w życiu jest tak, że jeśli koszty przerastają przychody to firma bankrutuje, nawet jeśli robi coś fajnego i ciekawego
  • Odpowiedz
jeśli koszty przerastają przychody to firma bankrutuje, nawet jeśli robi coś fajnego i ciekawego


@drastic226: Banot raczej nie jedzie na minusie - jego filmiki z treningów, gadki zapewne zarabiają, ma sklep, który zarabia. Bardziej wkurza go fakt, że filmy, które kręcą największe wyświetlania nie zarabiają nic.
  • Odpowiedz
sponsorów może znaleźć. Z pewnością znajda się firmy, które będą chciały mu pomoc.


@kowalkowskij: W kwestii sponsorów wypowiadał się - wiele firm się zgłasza do niego, ale on chce reklamować tylko to, co mu się faktycznie przydaje. Ze sponsorami też różnie może być - "banot, sprzedałeś się ty ciulu niemyty" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GratisLPG: Kurde powinien pojsc w patronita. Nie znam za duzo osob ktore sa na patronite znam w sumie tylko Wuwunia i krecac dosc ciekawy kontent ma sporo tych patronow i sporo kasy od nich dostaje i jakos jego patroni nie pluja sie o to, ze zakupil jakis mikrofon czy inny diwajs. Ja chetnie bym wsparl banota paroma zlotowkami bo uwazam, ze gosc krecac takie filmy z takim wsparciem operatorow, drobiarzy i
  • Odpowiedz
nie wiedzą jak działa rynek


@GratisLPG: a ty to rozumiesz xD? Jaki procent widowni będzie bulić za te filmiki? - no raczej niewielki, kurtyna. Ludzie rozumieją, że nie zarabia na tych filmach ze wspinaczek, więc musiał coś wymyślić, ale ten pomysł z buleniem 12/40zł na jakimś #!$%@? vimeło jest #!$%@? i kropka.
  • Odpowiedz
@GratisLPG: Widzę, że już ci którzy wykupili dostęp muszą się tłumaczyć dlaczego to zrobili xD
Za te 12 zł to mam Spotify premium za cały miesiąc z kilkoma milionami utworów, a nie filmik na 20 minut jak chłop włazi na dach z paroma ujęciami z drona.
Widzę, że jednak te sposoby patoyoutuberów na zarobek działają i słowa typu „subskrybuj teraz” itp.
Naukowy bełkot o tym mówił, banot tego nie stosuje co
  • Odpowiedz
Jaki procent widowni będzie bulić za te filmiki? - no raczej niewielki, kurtyna.


@dullboy: Różnica między tobą a Banotem będzie taka, że on będzie wiedział jaki procent będzie bulić za jego filmiki a ty dalej pozostaniesz w sferze niewiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Być może to jest taki eksperyment, a BNT jak wiadomo lubi niekiedy eksperymentować.
  • Odpowiedz