Wpis z mikrobloga

  • 315
Najbardziej wkurzające kwestie podczas jazdy samochodem na polskich drogach:

- kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca,
- kiedy ktoś zjeżdżając z ronda nie używa kierunkowskazu,
- kiedy ktoś włącza kierunkowskaz w momencie skręcania kierownicą kiedy już #!$%@? widzisz w którą stronę skręca,
- jazda na zderzaku,
- kiedy trzymasz bezpieczny dystans a się ktoś #!$%@? pomiędzy auto przed Tobą a Ciebie,
- kiedy ktoś jadący na lewym pasie wyprzedza Cię prędkością większą o 1km/h przez co musisz wyhamować do 89/h za ciężarówką, przepuścić go i ponownie przyspieszyć,
- kiedy jedzie sznur aut w odstępach 20-30m i wyprzedzanie kompletnie nie ma sensu, a jakiś frustrat siada Ci na zderzaku i pizga światłami żeby go przepuścić i tak z kolejnymi 30 autami frustrując się jeszcze bardziej,
- jazda lewym pasem, która wymusza na Tobie złamanie przepisów i wyprzedzenie prawym pasem,

Pewnie bym coś jeszcze tutaj dopisał ale liczę na Was, robię dziennie łącznie 100km S5 i to są sytuacje tylko z dzisiaj.. serio tak jak uwielbiam jazdę autem tak przez takie zachowania innych kierowców zdecydowanie wolę pracę zdalną.

#motoryzacja #polskiedrogi #kierowcy #samochody #autostradypolska #drogi
  • 108
@jakcyk: Wiadomo o co ci chodziło i masz rację co do samej istoty sytuacji którą opisujesz, ale jak już zaczynasz wątek z żalami na temat nieprzestrzegania przepisów, to wypadałoby nie popełniać takich błędów.

A manewr wjazdu z pasa rozbiegowego na ekspresówkę to po prostu manewr zmiany pasa ruchu.
Dlatego też, o czym mało osób wie jak jedziesz tzw. "pasem rozbiegowym" i zmieniasz pas na prawy pas ekspresówki/autostrady/jakiejkolwiek innej drogi, to masz
via Android
  • 1
@reksiuzgdyni dzięki za doprecyzowanie ale weź wyluzuj, nie muszę być takim ekspertem jak Ty żeby sobie napisać wpis na mikroblogu :)

Zgadza się, niestety niektórzy ludzie myślą że mają pierwszeństwo również nad tymi którzy jadą prawym pasem drogi do której się włączają.
- kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca,


gorzej jak nie używa pasa rozbiegowego w ogóle lub nie umie go używać xD

widziałem takie kretynki które jechały na rozbiegówce 20km/h i stawały na końcu pasa xD

- kiedy ktoś zjeżdżając z ronda nie używa kierunkowskazu,


lub gdy używa lewego kierunkowskazu nie zmieniając pasa na rondzie xD

- kiedy ktoś włącza kierunkowskaz w momencie skręcania
- kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca,


@jakcyk: wszystko ok, ale to nie jest włączanie się do ruchu. (σ ͜ʖσ)

A do listy dodam:

- zjeżdżanie z ronda bezpośrednio z wewnętrznego pasa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakcyk: kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca
Czekaj co xD? Niby po #!$%@? jak mam wolne to jade i niby co bym zrobił na końcu rozbiegówki jakbym nie miał wolnego zachamował ze 100 do 0?
to nie widzisz w lusterku z jaką prędkością jedzie osoba za tobą aby ocenić z jaką prędkością będzie cię wyprzedzać?

czasami lepiej przyspieszyć niż zwalniać przed ciężarówką bo ten co wyprzedza robi to zbyt wolno


@Sprus: jak ostatnio tak zrobiłem, to typ za mną zaczął przyspieszać albo innym razem mi zwolnił w trakcie wyprzedzania mnie. Także nie zawsze widzisz ((°°
lekkie przyhamowanie rozwiązuje problem ;)


@Sprus: lepsze jest spryskanie wycieraczkami, nie spowalniasz siebie i nie stwarzasz dodatkowego niebezpieczeństwa.

skoro już trzymasz dystans to spuść nogę z gazu i za chwilę zrobi się kolejny dystans, lepiej mieć debila przed sobą niż za sobą


@Sprus: ja zdecydowanie wolę mieć ich za sobą. Bardziej się boje kierowcy który się ślimaczy na srodkowym od przerywanej do przerywanej klikając na telefonie, niż pirata który skupiony