Wpis z mikrobloga

Ci ludzie miesiąc temu byli jak my, mieli smartfony, chodzili na randki, do klubu, na koncerty.


@daddyissues_: No nie wiem, właśnie piszesz o nich jak o jakiś dzieciach z bajki o złym wilku, a nie jak o prawdziwych ludziach jakimi są. Rząd Afganistanu z ogromną armią zawalił się w kilka dni nie dlatego, że Talibowie tacy straszni, tylko rząd był skorumpowany, a nieopłacani żołnierze znęcali się prawdopodobnie nad ludnością cywilną i
@djtartini1: Ok, tylko ja znam sytuację, #!$%@? mnie nagonka mediów i nie mówię o tym żeby teraz wszystkich wpuścić do Polski bez weryfikacji bo sama wiem że pewnie nie wszyscy są normalnymi chlebojadami. Tylko zwracam uwagę, że część z tych ludzi takimi jest, bez pomocy prawnej, bez kontaktu z jakimiś organizacjami które pomogą im w transporcie do azylu chociażby w jakimś innym kraju.To jest #!$%@? sytuacja i nikt nie ma obowiązku
Aha czyli uchodźcy nie mają wody i jedzenia a robaki że skłotu zbierają dla nich smartfony xD


@lubiemeble: co? Nazwa manifestacji wzięła się z transparentu jednego z uchodźców, którym brakowało wtedy nawet wody i jedzenia. Teraz wolontariusze starają się im pomagać, mają już co jeść i pić, więc chcą im zapewnić kontakt ze światem. Prościej się tego nie da wytłumaczyć, mam nadzieję że zdołasz to ogarnąć - nikt nie napisał, że
@lubiemeble: Wiesz co, to nie tak że oni chcą sobie pykać tam jakieś selfiki i tiktoki. Ich rodziny chcą wiedzieć czy są cali, czy żyją, gdzie są itp... Smartfon podziała z kilka godzin, powerbanki są potrzebne. Ja mam poglądy bliżej prawej strony niż lewej ale do cholery nie odczłowieczajmy takich potrzeb. Sami z tego korzystamy do oporu, aż za dużo
@dorotka-wu:

rozumiem jakby im jedzenia, srodkow czystosci, lekow czy ubran brakowalo


@Andreth:

Brakuje im wszystkiego.


No, piszą że chyba tak niezupełnie. Zaznaczyłem w którym miejscu. ¯\_(ツ)_/¯

Te 500 kocy NRC to chyba tylko dlatego że głupio im prosić o same telefony, a takie koce przynajmniej są lekkie i małe, to nie będą mieli problemu z wielkimi paczkami niepotrzebnych rzeczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo jeśli potrzebują
Pobierz
źródło: comment_1630097833uZxIpLKz8PnFYXsqdkQAP4.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Do czego służą smartfony?


@Andreth: imigrantom? No właśnie do czego? Jeśli imigrant dostanie w Polsce smartfon to wciąż potrzebuje do niego karty SIM, przypomnę tylko że w UE obowiązują pewne regulacje w tym zakresie, przykładowo w Polsce aby zarejestrować kartę SIM jest wymagany dokument tożsamości, który jak wiadomo nie wszyscy imigranci posiadają. Przemilczę koszt połączeń GSM pomiędzy EU a krajami Afryki czy Bliskiego Wschodu bo to są bardzo wysokie stawki roamingu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ale co w tym dziwnego jak straż graniczna zniszczyła im porty ladowania w telefonach

@Maceto: a jakiś dowód czy taka sama prawda jak z tym wepchnięciem pod tramwaj?
Swoją drogą ciekawe czy nie można tego potraktować jako przemyt. Znaczna ilośćz a na Białorusi pewnie jest na taki towar cło z UE.
No tylko Łukaszence nie na rękę ścigać brudasów squatterow - lewaki to pozyteczni idioci Putina
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daddyissues_: co ty #!$%@?. Polscy emigranci dane UE, a tak od kilku lat działają już regulacje które pozwalają polskie oferty korzystać na równi z zagranicznymi. Ograniczenie jest w transmisji danych tylko gdzie w abonamencie jest jakiś limit w UE.

To już nie czasy skype i Lycamobile.
@FrasierCrane: No tak, zapomniałam że Białoruś i Afganistan są w UE. A po drugie napisz to poprawnie po polsku bo słowa nie da się zrozumieć. Połączenia międzynarodowe nadal są płatne, nawet do UE wiec to co piszesz (podejrzewam ze chodzi o transmisje danych w UE?) kompletnie nie ma związku ze sprawą.
@lubiemeble: jak wiadomo telefony kompletnie nie są potrzebne gdy jesteś kilka tysięcy kilometrów od swojego domu, a część Twojej rodziny czy też znajomych została w kraju XD