Wpis z mikrobloga

@abc765: prawdę mówiąc żadne. I każdemu smakuje inne. Najlepiej zrobisz, jak popróbujesz różnych (sojowe, migdałowe, ryżowe, owsiane, bez cukru, z cukrem), wybierzesz to, które Ci najbardziej pasuje i po kilku tygodniach się przyzwyczaisz, a zwykle mleko będzie Ci się wydawało okropne i tłuste.

Ja używam do kawy, nie do białka co prawda, ale wg mnie najlepsze jest sojowe z ok. 4g cukru (to tyle, ile w zwykłym mleku). Najwięcej zwolenników ma
@abc765: to, co mowi @pannakota migdalowe jest wg mnie najsmaczniejsze, sojowe smakuje jak papier z woda. Jesli masz troche czasu, to polecam robic samemu. Mi z 100g orzechow wychodzi od 1-1,5 litra mleka i jest zajebiste. Dodaje czasem miodu, galki muszkatalowej albo cynamonu. Wiekszosc gotowych ma niestety #!$%@? cukru, zeby to sie dalo pic i jakies 2% orzechow.
@OttoVonAnus: No to nie ma filozofii, kwestia dobrego miksera.

200g orzechow, 1l wody, cos do dodania slodyczy (lyzka miodu na litr albo 3 erytrytolu), opcjonalnie przypawy po lyzce na litr startego karamonu albo anyzu, galki lub na poczatek moze lepiej samego cynamonu, wyprobuj sobie co Ci podejdzie. No i miksujesz to powoli dolewajac letniej wody, odstawiasz na godzinke dwie, zeby przyprawy zrobily swoje i potem odsaczasz. Widzialem jakis instainfluencerow cudojacych z