Wpis z mikrobloga

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na prawym pasie 120 km/h i zblizacie sie do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zblizajacy sie samochod to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Docisnac gaz i wyprzedzic sprawniej TIRa, nastepnie zjechac na prawy i odpuscic gaz do swojej stalej predkosci
2) Odpuscic gaz (moze nawet troche przyhamowac) i poczekac az ten z lewej przejedzie

czego NIE robic:
Wyjechac z wasza predkoscia na lewy pas i przyblokowac goscia jadacego 140+

PS: to ze przyspieszycie na chwile te 20-30 km/h nic Wam nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


#protip #samochody #logikarozowychpaskow
  • 376
@KarmelowyJeremiasz: To zależy od tego w jakiej odległości są pojazdy między sobą. Ważne żeby nie zaskoczyć innych kierowców swoimi nagłymi manewrami. Ja jak jadę jak #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) 120km na godzinę i chce wyprzedzić jeszcze większą #!$%@?ę w dużym ruchu to cisnę, żeby szybko i bezpiecznie zacząć i zakończyć manewr i wtedy nie będzie zgrzytów. Niestety za kierownicą mamy wypraną empatię i bardzo często podczas
@Cryptograph: a po co skoro wyprzedza? To Ty mu się ładujesz na pas i zmuszasz go do hamowania. ¯\_(ツ)_/¯
@zpue: Tak, wymuszaj pierwszeństwo i zmuszaj do hamowania, dobra postawa. Mam nadzieję, że nie masz prawda jazdy bo jeżeli masz to xD
A moze ktos zdal prawko niedawno, moze kupil dopiero fure ktorej dobrze nie czuje? Jedzie sobie 120 bo na tyle pozwala silnik, na tyle pozwala dzisiejsze samopoczucie, na tyle pozwala zasob pln w portfelu do konca miesiaca.


@Makak87: tematem nie jest dojeżdżanie do kolumny plebsu jadącego wolniej, a wjeżdżanie przed samochód wymuszając na nim zwalnianie/hamowanie.
Z tego co pamiętam nazywamy to "wymuszeniem pierwszeństwa".

Rozsądniejsze jest przepuszczenie furiata i husarii jadącej, po
Wybieram opcje numer 3, wyprzedzam tira z prędkością 120. To, że gość zwolni ze 140 do 120 przecież mu nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie, zaoszczędzi na spalaniu.


@zpue: @Cryptograph: @KarmelowyJeremiasz: #!$%@? co chwilę takich dzbanów spotykam na autostradach. Jedzie taki zaraz za tirem, a jak zobaczy mnie w lusterku to albo hamuje xd albo wbija się przede mnie. Ludzie nie myślą i nie wiedzą, że lepiej jest wcześniej zacząć
@SzubiDubiDu: nie robie tego w ostatniej chwili, nie jestem wariatem. Mowie o sytuacji, gdzie ta kolumna jest na tyle daleko, ze bedzie do mnie docierac dobre 20-30 sekund, a nie 2-3. Do takich sytuacji nie dopuszczam albo grzecznie czekam.
Po prostu nie mam zamiaru czekac 30 sekund tylko dlatego, ze ktos obok #!$%@? z niedozwolona predkoscia.
@Makak87: Napisałem zupełnie o czym innym, dlaczego więc oznaczasz mnie w swoim komentarzu? Nie odnosiłem się do kwestii trzymania się lewego lub środkowego pasa, przekraczania dozwolonej prędkości, poganiania kogoś światłami, czy czym innym. Jednakże widzę, że chętnie chwalisz się ganianiem po krętych drogach, także nie rozumiem, na jakie szczyty hipokryzji chcesz się wspinać?
@Makak87: tematem nie jest dojeżdżanie do kolumny plebsu jadącego wolniej, a wjeżdżanie przed samochód wymuszając na nim zwalnianie/hamowanie.

Z tego co pamiętam nazywamy to "wymuszeniem pierwszeństwa".


@Kolarzino:
Idac tym tokiem rozumowania, JAKIEKOLWIEK spuszczenie nogi z gazu spowodowane ruchem ulicznym jest spowodowane ''wymuszeniem pierwszenstwa''.

Jak mi ktos wbija na pas, zostawiajac wystarczajaco miejsca na wytracenie predkosci bez uzywanie hamulca to dla mnie problemu nie ma i nigdy nie bedzie. Uczylem sie
@Cryptograph: To powinien być post do gościa z lewej:

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na lewym pasie 140 km/h i w oddali na prawym pasie widzicie ze auto jadące 120 zbliża sie do TIRa to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Wrzucić niższy bieg i docisnąć gaz i wyprzedzić osobówkę i TIRa zanim osobówka wykona manewr wyprzedzania, następnie zjechać na prawy i jeszcze docisnąć gaz.
2) Odpuścić gaz i
@enron: kierowca nie ma prawa nic założyć, wręcz przeciwnie, ma obowiązek stosować zasadę ograniczonego zaufania czyli ma obowiązek założyć że pojazd obok może nie stosować się do przepisów. A to że ktoś leci na lewym pasie 160 nie zwalnia cie z obowiązku ustąpienia pierwszeństwa