Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych, gdyż wstyd mi pisać o tym z konta.
Mam wrażenie, że moja była dziewczyna traktuje mnie jak gówno przez to, że mniej zarabiam. Po kolei. Oboje zbliżamy się do 30lvl (Ona 28, Ja 29). Mimo iż ukończyłem cięższe studia i mam więcej doświadczenia w zawodzie, to i tak wyszło na tym, że moja dziewczyna, od ostatniej zmiany pracy, zaczęła zarabiać znacznie więcej ode mnie. Jakoś tuż przed Covidem (grudzień 2019) udało jej się dostać na dość intratne stanowisko w dziale finansowym pewnej korporacji i od tamtego czasu zaczyna innych ludzi (tych pracujących fizycznie, bądź na gównokorpostanowiskach) traktować "z góry". Co rusz, gdy spotykam się z dobrym przyjacielem, który (cóż, tak mu życie wyszło) pracuje w Biedronce, słyszę: "No i po co się z nim widujesz? Serio chcesz widywać się z ludźmi bez ambicji, bez godności? Co ty niby wyciągniesz z tej znajomości?" #!$%@? z tym, że znam go od LO i że wyleciał ze studiów ze względu na trudności jego rodziców, #!$%@?, JAK PRACUJE ZA 2900zł NETTO I TO JESZCZE W DYSKONCIE TO JEST NIKIM I BASTA. Teraz takie "uwagi" są kierowane w moją stronę: Że się nie staram, że się nie rozwijam, że nie tyram u szefostwa by łaskawie rzucili mi podwyżkę, że nie szukam intratniejszego stanowiska etc. I tak w kółko, przy spędzaniu wolnego czasu, przy rodzinie, przy "jej super ogarniętych znajomkach z firmy"... Ostatnio palnęła (przy jej rodzicach): "Gdybyś do domu przynosił choć okolicę tego co ja, to pewnie bym się z Tb ożeniła, tak nie mam pewności..." Gdy to usłyszałem, pękłem... Mam już dość, chcę to zakończyć, nie mam zamiaru już dalej tak żyć... No a wy co sądzicie?
Tak na koniec:
Ja jestem bioinżynierem w średniej wielkości przedsiębiorstwie, zarabiam 4250zł netto.
Moja dziewczyna jest specjalistką w dziale audytu, podatków etc., po ostatniej podwyżce zarabia 7800 netto.
#logikarozowychpaskow #zwiazki #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610442432cf3e1000bf571e0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 30
7800


@AnonimoweMirkoWyznania: Kurde, myślałem że ona ze 12k zarabia, czy coś koło tego.
Olej ją Miras, bo to niezbyt dojrzała emocjonalnie osoba.
No i druga sprawa, jak nie ty to zakończysz, to ona to zrobi. Nikt, ale to nikt komu zależy minimalnie na drugiej osobie, nie rzuca takimi tekstami jak:

"Gdybyś do domu przynosił choć okolicę tego co ja, to pewnie bym się z Tb ożeniła, tak nie mam pewności..."


Szkoda
@AnonimoweMirkoWyznania: XDDD Przekaż różowej, że 7800 to słaba tygodniówka u Twojego kolegi z wykopu. Tak jak ktoś wyżej wspomniał - życie bywa przewrotne i może za parę lat to Ty będziesz zarabiał grubą pengę, a te 7800 to będzie dla Ciebie "skromny wyjazd w weekend"

Serio, współczuję - zmień kobietę na taką, która nie patrzy na życie przez pryzmat pieniędzy, bo one raz są, a raz ich nie ma i najważniejsze