Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy czarna sukienka na wesele to wtopa? Mój kumpel się żeni za mniej więcej miesiąc. Chcę iść z moją różową na to wesele i różowa ma dużo sukienek. Ładnych i pasujących do niej, ale są głównie czarne albo ten kolor gdzieś tak dominuje. I ona chce iść w jednej w nich. Fakt, że sukienka jest ładna, ale wydawało mi się, że czarna sukienka jest źle widziana na weselu, bo kojarzy się bardziej ze stypą. Różowa z kolei się upiera, że to głupi przesąd i obecnie dziewczyny chodzą na wesela w różnych sukienkach w tym czarnych.
Ja mam obawy, bo idziemy na wesele, gdzie przyszła żona kumpla jest bardzo cięta na różne rzeczy (trochę się nie lubię z nią, ale to mało istotne) i ma rodzinę składającą się głównie z wierzących i konserwatywnych ludzi. Oczywiście wyborcy PiS w głównej mierze.
Co robić - odpuścić czy ogarnąć jej sukienkę w innym kolorze niż czarny i biały?
I błagam nie bierzcie tego za bait, bo serio pytam a nie robię tego z konta, bo kumpel i różowa znają mój prawdziwy profil.
#wesele #slub

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610341dc2cf3e1000bf57068
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 40
@AnonimoweMirkoWyznania: Tradycyjnie w białym i w czarnym się na ślub/wesele nie przychodzi. Ale moda jest jaka jest i teraz cała masa "tanecznych" sukienek jest czarna. Najlepsza opcja, to oczywiście spytać panny młodej czy jej nie przeszkadza.
i nie powinno się wyglądać lepiej niż panna młoda,


@paaszczaktaxi: Bzdura,nie bardziej oficjalnie.Tak samo się tyczy mężczyzn by nie ubierali się bardziej oficjalnie od pana młodego.Bo lepiej to kwestia gustu między innymi na co nie masz wpływu czy młodzi go mają czy nie w porównaniu do ciebie jako gościa.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Na weselu najważniejszymi postaciami powinna być młoda para. Dlatego, zgodnie z zasadami savoir-vivre biała suknia jest zarezerwowana tylko dla panny młodej. Nietaktem jest też zakładanie kreacji w krzykliwych kolorach, które mocno przyciągają uwagę (np. w kolorze intensywnej czerwieni). Jeśli chodzi o czarne sukienki - czarny jest kolorem wieczorowym, nie powinno zakładać się czarnych ubrań na imprezę która odbywa się przed zachodem słońca. Wyjątkiem oczywiście jest pogrzeb - dlatego też założenie
WybranaFranca: Byłam parę lat temu na weselu przyjaciółki - jako świadek, więc można powiedzieć, że w eksponowanej roli.
Ważne w tej historii jest to, że ubieram się prawie wyłącznie na czarno. Kilka miesięcy przed ślubem pokazałam przyjaciółce, jaka sukienka mi się spodobała i że rozważam jej zakup na wesele. Wtedy ona zrobiła wielkie oczy i powiedziała: PRZECIEŻ ONA JEST CZARNA. Zapytałam: i co z tego? Na co ona: w czarnych sukienkach
AluminiowyDaniel: Byłam parę lat temu na weselu przyjaciółki - jako świadek, więc można powiedzieć, że w eksponowanej roli.
Ważne w tej historii jest to, że ubieram się prawie wyłącznie na czarno. Kilka miesięcy przed ślubem pokazałam przyjaciółce, jaka sukienka mi się spodobała i że rozważam jej zakup na wesele. Wtedy ona zrobiła wielkie oczy i powiedziała: PRZECIEŻ ONA JEST CZARNA. Zapytałam: i co z tego? Na co ona: w czarnych sukienkach
OP: Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Nie spodziewałem się popularności wpisu. Dało mi trochę do myślenia, że czarna sukienka nie musi być źle odebrana. Dogadam się z różową i myślę, że kompromis będzie taki, że pójdzie w czarnej, ale będzie miała kolorowe akcenty. Ewentualnie kupimy granatową i będzie okej. Po prostu narzeczona mojego kumpla ma bardzo tradycyjną rodzinę i może dlatego tak sceptycznie podszedłem do tematu.

Ten komentarz został dodany przez osobę
UkrytaUkochana: Jeśli nie idziecie na wesele jakiegoś mentalnego Bantustanu to nie będą mieć z tym problemu, na większości wesel na jakich ostatnio byłem młode dziewczyny były w "małych czarnych" albo w jakiś beżowych sukienkach koktailowych prawie w kolorze panny młodej, nikt się nie spinał o to.

Zaakceptował: LeVentLeCri