Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Odkryłem grupę żałuję rodzicielstwa na fb i czytam te anonimowe wyznania kobiet. Zaskoczyły mnie dwie rzeczy. Pierwsza, że tylko 8000 osób mają. Tylko 8000 osób żałuję? Po drugie, wpisy samych kobiet. Faceci nie żałują rodzicielstwa?

Mam 33 lata, mam zone i jesteśmy #childfree bo lubimy czas. Czas szybko płynie i lubimy spontan, wyjazd za granicę do pracy, spędzić miesiąc w Azji czy miesiąc w Meksyku. Z dzieckiem jest to niemożliwe.

Ale naprawdę dziwię się że na 200 wpisode na tej grupie jest może jeden albo dwa wpisy facetów. Czy jakiś koleś w moim wieku co ma dzieci jest mi w stanie wytłumaczyć, tutaj anonimowo, czy żałuję dzieci? Czy wiesz ze będziesz musiał pracować do końca życia by zapewnić dzieciom byt, będziesz niewolnikiem pracy, żony i dzieci. Nie będziesz miał dla siebie czasu a żona będzie zawsze cie traktowała na drugiej pozycji. Seks dalej jest czy już w ogóle?

Po co faceci się w to pchają jest to dla mnie tak niepojęte...

#dziecko #logikaniebieskichpaskow #childfree #madka #antynatalizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f35c96072fc8000a3ae4b0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 91
@AnonimoweMirkoWyznania: Ojcowie nie muszą żałować rodzicielstwa bo jak m się odwidzi to po prostu spakują manatki i zaczną życie bez dziecka na nowo, nikogo to nie zdziwi, nikogo to nie zgorszy i jest to społecznie akceptowane. Co innego jak by odeszła matka.


@ImYourPastClaire:
co
Nie no wcale nikogo nie zgorszy jak Ojciec odejdzie od rodziny xD Wcale nie będzie wtedy musiał płacić alimentów, po prostu sobie odejdzie i tyle, może
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam 2 dzieci, żonkę i nie widzę problemu żeby kiedy chcę jechać gdzie chcę. Mam wolny zawód, zarabiam kiedy pracuję (nie mylić pracy z przebywaniem w miejscu wykonywania pracy!). Problemem jest żonka. Niestety ma etat. Etat nam nie pozwala na miesiąc w azji, miesiąc w Dubaju.
@kill-9: inb4 troll

co za egoistyczny wysryw xD po samym tym wpisie widać, że nie masz żadnego hobby ani nic w życiu nie osiągnąłeś i największym życiowym osiągnieciem było wsadzenie pindola w dziurę.

z takimi radami dla innych wróć jak twoje dziecko będzie dorosłe, dobrze wychowane i coś osiągnie. bo póki co, to jedynie spełniłeś swoją egoistyczną zachciankę.
gówno a nie społecznie akceptowane. Jestem ojcem i każdego kto tak się zachowuje uważam za ostatniego debila


@Barto_: To super i na pewno jesteś super tatą, co więcej fajnych i zaangażowanych ojców jest coraz więcej co się ceni. Tylko nie zmienia to faktu, że jak ojciec opuszcza rodzinę to jest to po prostu "normalne" przez skalę w jakiej to się dzieje, porównując odejścia matek i odejścia ojców. Ostracyzm społeczny jest kompletnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: znów te wątek xD jeśli ktoś jest #childfree to ok jego wybór. Mam córkę lvl 4 i nie żałuję . Wcześniej podobnie jak op 3-4 wyjazdy w ciągu roku za granicę i snowboard w Alpach. Po urodzeniu młodej dopiero w tym roku ogarnelismy pierwszy dalszy wyjazd na Teneryfę. Było na pewno inaczej niż we dwójkę ale zaliczyłem najlepszy trekking ever, zobaczyliśmy super plaże i było na prawdę fajnie. Dziecko to
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam 29 lat, córka 1,5 roku i nie żałuję. Super patrzeć jak się rozwija, jak się cieszy, tańczy i woła za mną: tata. Co do wolnego czasu i zmęczenia to tak, jest go dużo mniej, wydatków więcej, ale liczyliśmy się z tym i nie będzie to trwało wiecznie. Mnie sprawia przyjemność pokazywanie jej świata, wcześniej i tak nie miałem znajomych z którymi spędzałbym weekendy, nie planowałem wyjeżdżać do pracy za
Ale naprawdę dziwię się że na 200 wpisode na tej grupie jest może jeden albo dwa wpisy facetów.


@AnonimoweMirkoWyznania: a ja się naprawdę dziwię że nie masz jaj żeby to pisać ze swojego konta, tylko takie gówna z anonimowych wrzucasz.
@AnonimoweMirkoWyznania: jak dzieci są małe to bywa ciężko, mało snu itp. Ale to nie trwa wiecznie.
A uwierz, że kształtowanie takiego małego człowieka to super doświadczenie. Jeśli się podchodzi do rodzicielstwa odpowiedzialnie, a nie że wpadka i "teraz siedź całe życie przy tablecie i się nie wychylaj" to czas spędzony z dzieckiem jest mega budujący i wartościowy.
Z dziećmi można podróżować i im częściej się to robi tym szybciej umieją się
Ojcowie nie muszą żałować rodzicielstwa bo jak m się odwidzi to po prostu spakują manatki i zaczną życie bez dziecka na nowo, nikogo to nie zdziwi, nikogo to nie zgorszy i jest to społecznie akceptowane. Co innego jak by odeszła matka.


@ImYourPastClaire: słyszałaś o takim czymś jak alimenty od kobiety dla ojca dziecka? Nikt nie słyszał. Masz przyczynę dlaczego sytuacja wygląda tak jak wygląda. Uprzedzeni sędziowie z jajnikami domyślnie przyznają opiekę
Wszystkie pary bezdzietne jakie znam wcześniej czy później zostają całkowicie sami bo stają się nie do zniesienia dla otoczenie, takie zgorzkniałe i strasznie opierdliwe w kontaktach.


@AnonimoweMirkoWyznania: jak ktoś nie chce słuchać na jaki kolor zesrał się wasz bombelek ostatniej niedzieli to już z miejsca jest zgorzkniały w kontaktach? xD Stań z boku i posłuchaj o czym gadają tatusiowe. Ostatnio taki tatuś zaczął mi opowiadać arcyciekawą historię jak kupił rower dzieciakowi
@AnonimoweMirkoWyznania: Ech Opie, zrobiło mi się ciebie szkoda w tym momencie. Użyłeś poprawnych tagów do swojego wpisu, piszesz z sensem tak jak faktycznie w większości przypadków jest, ale nie ukazują tego przed światem no bo jak to się przyznać do błędu.
A zaraz zlatują się dziecioroby które po tobie jadą ,że nie wiesz co to życie, generalnie pewnie gówno wiesz, bo nie masz dziecka ( jakby to był jedyny cel naszego
@AnonimoweMirkoWyznania: Najgorzej to jak dojdzie do wpadki osób z takim podejściem jak ty, bo dziecko nie zazna miłości.
32YO here, żona i pół roczny bombelek. Nie żałuję ani jednej minuty ojcostwa. Nie powiem, chodzę niewyspany ale uśmiech, dotyk i wzrok dziecka wszystko mi rekompensuje. Przychodze #!$%@? z robotaju albo zdołowany to biere bombla na ręcę i ból egzystencji nagle przemija. Co do podróżowania, trochę zwiedziłem w swoim życiu, ale głównie jeszcze
ŁadnyNomad: 31 lat. Żałuje rodzicielstwa, zwłaszcza że rozowy zaszedl gdy mielismy po 25 lat przez co moj stan kariery jest nie tam gdzie byc powinien, ponieważ mając dziecko cieżko i będąc na początku swojej drogi cieżko jest rzucac papierami gdy przyjdzie wypalenie itd. Wpadłem w rutyne, znajomi dopiero teraz maja swoje dzieci wiec z nimi kontakt sie praktycznie urwał. Ostatecznie, przez stres zwiazany z utrzymaniem sie i brak pomocy ze strony